Strona głównaSportPiłkarska LK - Lechia i Pogoń w drugiej rundzie eliminacji

Piłkarska LK – Lechia i Pogoń w drugiej rundzie eliminacji

-

Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin awansowały do 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji. Pierwsze mecze polskie drużyny wygrały u siebie po 4:1, natomiast w czwartkowych rewanżach na wyjeździe Lechia pokonała Akademiję Pandev 2:1, a Pogoń uległa KR Reykjavik 0:1.

Po wysokich zwycięstwach tydzień temu sprawa awansu Lechii oraz Pogoni wydawała się formalnością. W Macedonii Północnej gole dla gdańszczan zdobyli Maciej Gajos w 37. minucie i Rafał Pietrzak w 82. Dla gospodarzy trafił Dimitar Mitrovski (59). „Portowcy” natomiast ulegli Islandczykom po golu Sigurdura Hallssona tuż przed końcem pierwszej połowy.

W drugiej rundzie eliminacji LK Lechia zmierzy się z piątym w poprzednim sezonie zespołem austriackiej Bundesligi Rapidem Wiedeń. Rywalem Pogoni będzie natomiast duńskie Broendby IF.

Właśnie od tej fazy walkę w LK rozpocznie Raków Częstochowa. Wicemistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski zmierzy się FK Astana.

Czwartą polską drużyną w eliminacjach LK jest Lech Poznań. „Kolejorz” we wtorek po wyjazdowej porażce 1:5 z azerskim Karabachem Agdam odpadł w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów i dołączył do grona drużyn walczących o fazę grupową Ligi Konferencji. Najbliższym rywalem Lecha będzie Dinamo Batumi.

Mecze drugiej rundy eliminacji LK zaplanowano na 21 i 28 lipca.

Aby awansować do fazy grupowej Ligi Konferencji (podobnie jak Ligi Mistrzów i Ligi Europy), trzeba pomyślnie przejść 4. rundę eliminacji.