CO–GDZIE–KIEDY

Nie masz jeszcze planów na weekend, a spędzenie sobotniego wieczoru przed telewizorem zdecydowanie nie jest dla Ciebie? Niedziela w domu nie brzmi zachęcająco? Szukasz sposobu, by oderwać dzieci od komputera? A może po prostu masz ochotę na kulturalne wyjście, odrobinę sportu bądź spotkanie w polonijnym gronie? Zobacz, jakie atrakcje na najbliższy tydzień przygotowało dla Ciebie Chicago!

Przyślij nam wiadomość o imprezie/wydarzeniu, które powinno się tutaj znaleźć:
dziennikzwiazkowy@gmail.com

Art Gallery Kafe zaprasza

Polski Klub Brydżowy i Klub Szachowy

Spotykają się prawie w każdą środę od godz. 7:00 pm. Zapraszają  bez względu na zaawansowanie w grze, wstęp wolny.

*

Mukołaj Korzistka, Evan Joyce

Ballady i blues akustycznie

8 pm, wstęp: $20

Piątek, 25 listopada.

***

Cello for Peace

Ian Maksin & Gabriel Datcu

8 pm, wstęp: $40

Sobota,  26 listopada.

***

Koncerst Izabeli Szafrańskiej

5 pm, wstęp: $25

Niedziela,  27 listopada.

***

Dodatkowe informacje: www.Facebook.com/ArtGalleryKafe


AGK 127 E Front St. Wood Dale, IL 60191 tel. 630-766-7425

Kronika Podhalańska

Zmarł śp. Jan Jachymiak – „ Picasso z Tylmanowej”

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że pożegnał się z tym światem śp. Jan Jachymiak „ Picasso z Tylmanowej” – artysta, malarz, rzeźbiarz, działacz Związku Podhalan Północnej Ameryki, człowiek niezwykle życzliwy i oddany ZPPA. Radosny, kochający góralszczyznę. Zasłużony dla kultury podhalańskiej, jego prace wystawiane były w wielu miejscach na całym świecie. Był jednym z budowniczych Domu Podhalan w Chicago. Wykonawca Tronu Papieskiego oraz krzyża z okazji wizyty Polaka Papieża Jana Pawła II w parafii Pięciu Braci Męczenników. Współzałożyciel Koła nr 34 Zakopane oraz Koła Śleboda. Wyróżniony wieloma odznaczeniami,. Również ZPPA docenił wielkie zasługi śp. Jana Jachymiaka, który swoją pracą artystyczną rozsławiał ZPPA nie tylko w USA, ale również na całym świecie, uhonorowany został z okazji 85-lecia ZPPA – Złotym Krzyżem Związku Podhalan Północnej Ameryki.

***

Andrzejki z kołem nr 24 Szaflary
Zarząd koła nr 24 Szaflary przy ZPPA serdecznie zaprasza na Andrzejki i rozdanie stypendiów dla szaflarzańskiej młodzieży studiującej w USA. Sobotę 26 listopada o godz. 6:30 wieczorem w Paradise Banquets, 9220 S. Harlem Ave., w Bridgeview. Donacja $90.00 od osoby, w tym pełny obiad, słodki stół, zimne zakąski, butelka szaflarzanki na stole, otwarty bar oraz upominki dla Andrzejów. Do tańca grać będzie River Band. Po rezerwacje prosimy dzwonić: Monika 312-593-2773,, Beata 708-323-7180,, Katarzyna 708-921-0303. Serdecznie zapraszamy : zarząd koła nr 24 Szaflary z prezeska Katarzyną Kalata.

***

Zabawa andrzejkowa z zespołem Siumni

Zespół Siumni zaprasza 26 listopada na zabawę andrzejkową w stylu Disco 1970 – Gorączka Sobotniej Nocy. Zachęcamy wszystkich, aby ubrali sie w stylu disco (lata 1970). Gwarantujemy świetną atmosferę oraz pyszne trunki i poczęstunek. Wspaniałą  muzykę zapewni  Marski Store DJ Team oraz kapela góralska.
Dom Podhalan, 4808 S Archer Ave, Chicago. Rozpoczynamy 7.00PM Wstęp $30.00. W sprawie biletów proszę dzwonić: Karolina 708-745-4362 lub skontaktuj sie z członkiem zespołu Siumni.

***

Zabawa stoliczkowa Podhalanek

Zapraszam Wszystkie Podhalanki oraz sympatyków “Podhalanek przy ZPPA”
na  zabawę stoliczkową, która odbędzie się 4 grudnia w Domu Podhalan o godz 2.00 PM
4808 S Archer Ave, Chicago. Zarazem zwracamy się z prośbą o sponsorowanie tej imprezy
jak i donacje w formie poczęstunku. Prosimy również o fanty na loterie lub wsparcie finansowe co pomoże nam w dobrej organizacji tej zabawy stoliczkowej. Bardzo zapraszam i z góry dziękuje. Prezes: Antonina Morawa

***

Warsztaty z Mikołajem

Niedziela 4 grudnia, od 3.00 do 7.00 PM w kościele św Alberta Wielkiego (pod kościołem)
8000 Linder Ave, Burbank, IL 60459. Cały dochód przeznaczony będzie na nowo otwarty zespół góralski Mali Cichowianie i Cichowianie. $ 20.00 dol od dziecka i $ 5.00 od dorosłego. $ 15.00 dol na stronie internetowej: eventbrite.com “santa’s workshop/mikolajki Wliczone : – zdjęcie z Mikołajem + prezent – prace plastyczne dla dzieci – pokaz magiczny (3.30 pm) – balony – kraina lodu – “Elsa i Anna” – wigilijny “Grinch” – pizza i ciepła czekolada. Nie zabraknie dobrego bigosu, przekąsek i ciast. Stoiska, sponsorzy i donacje bardzo mile widziane. Po więcej informacji prosimy dzwonić do Kasi, telefon: 773 319 9900.

Radio Związku Podhalan zaprasza

Masz swoją firmę? Ciekawe lub ważne ogłoszenie? Reklamuj się podczas Programu
Radiowego Związku Podhalan! Tanie, skuteczne reklamy w każdą niedzielę w Radiu ZPPA. Jesteś zainteresowany? Napisz lub zadzwoń: helenka50@gmail.com lub telefon: 708 745 2883. Więcej informacji na stronie www.zppa.org w sekcji Radio ZPPA.


Polonijne DYKTANDO 2022

Harmonogram spotkań Kliniki Bezpłatnych Porad Prawnych Amicus Poloniae w 2022 roku

Klinika Bezpłatnych Porad Prawnych Amicus Poloniae zaprasza na spotkania w soboty: 17 grudnia o godz. 10 am w siedzibie Polish National Alliance (Związku Narodowego Polskiego) przy 6100 N. Cicero Ave. w Chicago. Jest także możliwość uczestniczenia za pomocą platformy Zoom. Wymagana jest rejestracja pod numerem tel. (773) 286-2325 lub email: amicuspoloniaeclinic@gmail.com
Adwokaci udzielający porad specjalizują się w różnych dziedzinach prawa. Bezpłatna poradnia prawna Amicus Poloniae jest przeznaczona dla osób, które nie mają możliwości finansowych, żeby zatrudnić prawnika. Zapraszamy także do współpracy osoby zainteresowane wolontariatem w Amicus Poloniae.
Klinika Bezpłatnych Porad Prawnych Amicus Poloniae jest sponsorowana od 1990 roku przez Polish National Alliance of the U.S. of N. A.

Komunikat prasowy Amicus Poloniae

Zbiórka kamizelek kuloodpornych dla Ukrainy

The Copernicus Foundation prowadzi zbiórkę kamizelek kuloodpornych, które zostaną wysłane na Ukrainę. Kamizelki można przynosić do siedziby fundacji przy 5216 W. Lawrence Ave. w Chicago w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 8 am do 4 pm, w środy do godz. 8 pm oraz w soboty i niedziele od 9 am do 1 pm. Więcej informacji na ten temat: info@copernicuscenter.org oraz tel. (773) 313-3893.

Śląska Kapliczka Matki Boskiej Piekarskiej w Merrillville w Indianie

Związek Ślązaków w Chicago zaprasza wszystkich Ślązaków z Chicago oraz innych zakątków Stanów Zjednoczonych i Kanady, jak również wszystkich miłośników i sympatyków śląskiej ziemi, kultury i tradycji do wsparcia inicjatywy powstania Śląskiej Kapliczki Matki Boskiej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Merrillville. Ta Śląska Kapliczka znajdzie godne miejsce w Kaplicy Matki Boskiej Fatimskiej, za zgodą ojców Salwatorianów i kustosza Sanktuarium księdza Mikołaja Markiewicza.
Chcemy sprawić, aby zgodnie ze śląską tradycją pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej możliwa będzie peregrynacja do sanktuarium w Merrillville i złożenie pokłonu naszej Pani Piekarskiej, by czuwała nad nami tutaj i tam.
Więcej informacji jak można wesprzeć tę naszą wspólną inicjatywę znajduje się na stronie internetowej zwiazekslazakow.com i na portalach społecznościowych Związku Ślązaków – Facebooku i Instagramie. Dziękujemy za każdą okazaną pomoc i wsparcie śląskim Szczęść Boże. Wsparcie finansowe, donacje i darowizny można wysyłać na adres:
z dopiskiem na czeku „Śląska Kapliczka”:
ZWIĄZEK ŚLĄZAKÓW
P.O. BOX 96
Bedford Park, IL 60499

Komunikat Stowarzyszenia Emigracji Polskiej

Informujemy, że biuro Stowarzyszenia Emigracji Polskiej wznowiło swoją działalność i jest otwarte w każdą sobotę od godz. 12 pm do 3 pm oraz w każdą niedzielę od godz. 11.15 am do 12.15 pm. Stały nasz numer telefonu (od 2000 roku) to: (773) 384-0900 w chwili obecnej z przyczyn od nas niezależnych jest nieczynny. W niedługim czasie powinien już działać ponownie. W chwili obecnej w sprawach do Stowarzyszenia prosimy dzwonić pod numer (773) 251-9928 lub wieczorami (847) 671-3418 albo odwiedzić nasze biuro w godzinach otwarcia. Chociaż nie jest bezwzględnie wymagane wcześniejsze umówienie, to jednak ze względu na ograniczony czas naszej pracy zachęcamy przed przyjściem do biura umówić się na spotkanie telefonicznie dzwoniąc pod powyższe numery telefonów, co ułatwi nam rozmowę z państwem bez zbędnego pośpiechu lub czasami czekania w kolejce. Można też kontaktować się z nami drogą elektroniczną pisząc na adres: sepchicago@yahoo.com .
Adres naszej strony internetowej: http://www.sepchicago.org
Nasz adres: 1135 N. Cleaver Street, Pokój #111, Chicago, IL 60642 (jest to budynek Polskiej Szkoły Sobotniej im. ŚwiętejTrójcy. Wejście do budynku z parkingu od strony wschodniej przy kościele Św. Trójcy – „Trójcowo”).

5-26 listopada

Wystawa prac Wojciecha (Voy) Madeyskiego w Laughlin Gallery

Laughlin Gallery przy 1900 Sheridan Rd. w Highland Park zaprasza na wernisaż wystawy prac Wojciecha (Voy) Madeyskiego w sobotę, 5 listopada w godz. 5 pm – 10 pm. Prace będzie można oglądać do 26 listopada, w czwartki i piątki od 12-2, soboty 12-4 pm – w pozostałe dni prosimy się umówić na odwiedzenie galerii: info@lauglingallery.com lub 847-748-456
Wojciech (Voy) Madeyski był światowej sławy architektem i artystą. Jego obrazy inspirowane są podróżami, zamiłowaniem do architektury, krajobrazu i gór. Skończył Politechnikę Warszawską i po krótkiej praktyce w Paryżu podjął pracę projektanta w Chicago. Jako architekt zaprojektował wiele monumentalnych budynków na całym świecie. Ale jega pasją było malarstwo i pozostawił wielką kolekcję dzieł sztuki.

12 listopada – 3 grudnia

Wystawa malarstwa Grupy ArtPo w Dwell Studio

Dwell Studio przy 7449 W. Irving Park Rd. w Chicago zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Grupy ArtPo w sobotę, 12 listopada w godz. 6-10 pm. Wstęp wolny. Wystawa potrwa do 3 grudnia. Więcej informacji: www.dwellstudiochicago.com

Do 27 listopada

“Pomiędzy/Between” – wystawa prac Piotra Bąka w Muzeum Polskim w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce (przy 984 N Milwaukee Ave. w Chicago) zaprasza na wystawę “Pomiędzy/Between” Relief i Malarstwo Piotr Bąk. Wystawa będzie czynna do 27 listopada.

21 listopada

Spotkanie Kongresu Polonii Amerykańskiej oddział na Stan Illinois

Spotkanie KPA-IL odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada o godz. 7.30 pm w sali parafialnej (Hayes Hall) przy Kościele Our Lady Mother of the Church przy 8747 West Lawrence w Chicago.
Planowany program:
– podsumowanie 52. Bankietu Dziedzictwa, który odbył się 30 października,
– gość: Agnieszka Lizak z biura prokuratora stanu Illinois. Omówi najnowsze metody i próby wyłudzania i kradzieży pieniędzy,
– pożegnanie Alana Krashesky’ego, dziennikarza i komentatora kanału telewizji ABC 7,
– nominacja członków do Komisji Rewidentów,
– loteria na indyki na Dzień Dziękczynienia (40 sztuk dla członków KPA-IL),
– raport finansowy od panów Jacka Gracy i Romana Korczaka,
– nowy system monitoringu (kamery) do biura.

Wojciech Niedziński
sekretarz korespondencyjny KPA IL

26 listopada

Zabawa andrzejkowa Fundacji Parafii Strzelce Wielkie

Fundacja Parafii Strzelce Wielkie serdecznie zaprasza na zabawę andrzejkową w sobotę 26 listopada o godz. 7 pm do sali bankietowej Jolly Inn przy 6501 W Irving Park Rd. w Chicago. Wstęp: 20 dolarów. Zagra Markus Band. Buffet, bar, parking, loteria fantowa. Bilety do nabycia w kasie restauracji Jolly Inn. Informacje pod numerami tel.: (773) 736-7606 lub (773) 802-7606 Stan.
Dochód w całości będzie przeznaczony na remont drewnianego kościółka w Strzelcach Wielkich.

26 listopada

Zabawa andrzejkowa Klubu Ziemi Lubelskiej

Klub Ziemi Lubelskiej zaprasza na zabawę andrzejkową w sobotę, 26 listopada o godz. 7.30 pm do Klubu Eagles przy 5844 N. Milwaukee Ave. w Chicago. Zagra Maxi Band. Smaczne potrawy, bufet, bilety w cenie 25 dol. od osoby. Informacje pod numerem tel.: (630) 452-0986

3 grudnia

Bal Barbórkowy Związku Ślązaków Chicago

Związek Ślązaków Chicago zaprasza na XXX Bal Barbórkowy oraz jubileusz 30-lecia Związku Ślązaków Chicago w sobotę 3 grudnia do sali bankietowej Lone Tree Manor w Niles o godz. 7 pm. Bilety w cenie 100 dol. od osoby – 30 proc. zniżki dla każdego górnika w mundurze galowym i 30 proc. zniżki dla każdeh Barbary, a przy rezerwacji całego stolika (10 osób) jeden bilet za darmo. Podczas imprezy dla każdego górnika w mundurze galowym podarunek, oraz szampan i kwiaty dla każdej Barbary. W cenie biletu: gorący obiad i open bar, słodki stół. Do tańca zagra Markus Band. O północy losowanie biletu lotniczego LOT ufundowanego przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Każdy barbórkowy bilet bierze udział w losowaniu. Rezerwacja biletów: www.zwiazekslazakow.com, pod numerami tel.: Janusz (773) 679-5300, Andrzej (773) 231-3118, Teresa (312) 714-3681 oraz Piotr (708) 606-0224.

Bal żeglarski

3 grudnia

Bal żeglarski

Polish Yacht Club zaprasza na Bal żeglarski w sobotę, 3 grudnia o godz. 7 pm do Allegra Banquets przy 5035 N. River Rd. w Schiller Park. Zagra DJ Adam Serafin. Otwarty bar. Rezerwacje i informacje pod numerami tel.: Jadzia (773) 983-6747 oraz Marta (708) 439-5617.

10 grudnia

Wieczór wigilijny Związku Klubów Polskich

Związek Klubów Polskich zaprasza na wieczór wigilijny w sobotę, 10 grudnia o godz. 6 pm do sali bankietowej Jolly Inn przy 6501 W. Irving Park Rd. w Chicago. W programie: obiad wigilijny, jasełka oraz wspólne kolędowanie. Bilety: 80 dol. Płatny bar. Rezerwacja miejsc do 4 grudnia. Informacje i rezerwacja pod numerami tel.: Maria Boduch (708) 373-1187, Łucja MIrowska-Kopeć (773) 396-9242.

18 grudnia

Przyjęcie świąteczne z Senior Polka Association

Stowarzyszenie Senior Polka Association zaprasza na przyjęcie świąteczne w niedzielę, 18  grudnia o godz. 11 am w sali bankietowej Lone Tree Manor przy 7730 N. Milwaukee w Niles. W programie: obiad i loteria, a do tańca zagra orkiestra Jimmy Kilian. Bilety 40 dol., płatny bar. Informacje i rezerwacja biletów: Ryszard Kula 847-209-1385

24 grudnia

Pastorałka dla pokoju

Na 24 grudnia o godz. 9 pm na Placu Pasterzy w Betlejem zaplanowano koncert w wykonaniu ukraińskich i polskich dzieci z chóru Alla Polacca przy Teatrze Narodowym w Warszawie. Koncert kolęd odbędzie się także 25 grudnia w Bazylice Grobu Bożego w Jerozolimie oraz 26 grudnia w Bazylice Zwiastowania w Nazaret. Wykonanie prapremierowe odbędzie się 15 grudnia w Filharmoni Narodowej.
Więcej informacji : https://fb.me/e/2aA7fKAgn

Bezpłatne kursy na obywatelstwo USA

Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie organizuje bezpłatne kursy przygotowujące do egzaminu na obywatelstwo. Lokalizacja klas na północy i południu Chicago. Informacje i zapisy pod numerem tel.: (773) 282-1122 ext. 400

Spotkania Senior Polka Association

Senior Polka Association informuje, że spotkania stowarzyszenia odbywają się w pierwszy wtorek każdego miesiąca w sali Lone Tree Manor. Członkostwo w stowarzyszeniu wynosi 10 dol. na rok. Początek spotkań o godz. 5 pm z muzyką do tańca, o godz. 6 pm krótkie spotkanie, przekąski i bingo. Więcej informacji pod numerem tel.: Ryszard (847) 209-1385.

Dom Samotnej Matki pomaga matkom i dzieciom po przejściach

Dom Samotnej Matki im. św. Rodziny w Chicago oferuje bezpłatne zamieszkanie dla kobiet w ciąży oraz dla kobiet, które mają dziecko. Dom funkcjonuje jako bezpieczne i poufne schronienie dla kobiet i dzieci.  DSM oferuje trzy rodzaje terapii: indywidualną, terapię dla dzieci oraz terapię grupową. W razie potrzeby pomaga w uzyskaniu „Order of Protection” na drodze sądowej. W innych przypadkach pomaga odbudować zerwane więzi rodzinne. Pomaga w znalezieniu szkoły lub przedszkola dla dzieci oraz pracy lub/i szkoły dla matek. Dzięki ludziom dobrej woli potrzebujące dzieci mogą uzyskać niezbędne produkty i środki higieny osobistej. Potrzebujące matki lub osoby pragnące złożyć donację mogą kontaktować się z s. Martą Cichoń pod nr tel. (773) 574-1082.

Komunikat Stowarzyszenia Emigracji Polskiej

Zarząd Stowarzyszenia Emigracji Polskiej w Chicago zawiadamia, że biuro stowarzyszenia  wznowiło działalność i obecnie jest czynne w każdą sobotę od godz. 12.00 pm do 3.00 pm oraz w każdą niedzielę od 11.15 am do 12.15 pm (w niedzielę tylko za umówieniem).
W związku z trwającą pandemią w czasie wizyty w biurze SEP obowiązują ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.
W sprawach do stowarzyszenia oraz umówienie wizyty w naszym biurze w niedzielę prosimy dzwonić w ciągu tygodnia na numer (773) 251-9928 lub do biura w godzinach otwarcia na numer (773) 384-0900. W innym czasie można zostawić wiadomość na sekretarce.
Adres naszej strony internetowej www.sepchicago.org.

Andrzej Zgiet, prezes SEP

Darmowe kursy na obywatelstwo

Bezpłatne klasy dla Polaków przygotowujące do egzaminu na obywatelstwo amerykańskie w Forest View Educational Center przy 2121 S. Goebbert Road w Arlington Heights. Po więcej informacji skontaktuj się z Ewą, tel. (847) 718-7730 lub e-mail: ewa.crowe@d214.org

Działa bank żywności Zrzeszenia Amerykańsko-Polskiego

Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie informuje, że po przerwie spowodowanej pandemią otworzyło na nowo bank żywności (Food Pantry).Wydawanie żywności odbywa się co tydzień, we wtorki, od godziny 10 am do 2 pm z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pandemicznego. Wejście do placówki od strony 4808 W. Berenice.Bank żywności sponsorowany jest przez Greater Chicago Food Depository.

Schronisko Anawim pomaga Polonii

Czy ty lub ktoś, kogo znasz wśród Polonii, ma zakłócone życie z powodu uzależnienia od alkoholu lub innych substancji?

Czy ty, ktoś z twojej rodziny lub dana osoba rozpoznaje problem, zapisała się na intensywny program leczenia lub potrzebuje skierowania na program leczenia? Czy właściwe i regularne, tymczasowe zakwaterowanie po leczeniu stanowi poważny problem ze względu na ograniczone środki? Jesteśmy w stanie ci pomóc, jeśli ty zobowiążesz się do pomocy sobie.

Schronisko Anawim dla bezdomnych mężczyzn wspomaga Polonię od 1989 roku. Schronisko Anawim dla bezdomnych kobiet zostało niedawno otwarte w 2020 roku.
Zadzwoń pod numer tel. (773) 486-8344 i zostaw wiadomość, wyraźnie podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu i krótki opis twojej sytuacji.

(Komunikat prasowy)

Bezpłatna klinika dla osób bez ubezpieczenia przy Addison i Central

Klinika oferuje zupełnie bezpłatne usługi medyczne dla pacjentów bez ubezpieczenia zdrowotnego. W naszej klinice personel medyczny stanowią wolontariusze, a usługi finansowane są przez prywatne amerykańskie fundacje i indywidualnych darczyńców w ramach służby społecznej. Mamy lekarzy wolontariuszy o kilku specjalizacjach.
Uwaga, ze względu na specyfikę naszej działalności, pacjenci przyjmowani są tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Po więcej informacji proszę dzwonić po angielsku od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 16.30 lub po polsku w czwartki od 9.00 do 13.00 pod numer: (773) 427-0298. Poszukujemy również polskich tłumaczy wolontariuszy (godziny wolontariatu do uzgodnienia).
Old Irving Park Community Clinic
5425 West Addison Avenue
Chicago, IL 60634
Tel. (773) 427-0298

Problem z narkotykami lub alkoholem?

Masz problem z narkotykami lub alkoholem? Uzyskasz pomoc w Zrzeszeniu Polsko-Amerykańskim w programie leczenia uzależnień. Zadzwoń pod nr tel. (773) 282-8206 wew. 347, 349 i 354.

Nowy zarząd Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Chicago


Polsko-Amerykańskie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Chicago informuje, że na walnym zebraniu dokonano zmian w składzie zarządu. Zakres działalności stowarzyszenia nie ulega zmianie. Celem jest pomoc emerytom i rencistom poszkodowanym przez Social Security Administration, którzy niesłusznie mają dokonywane potrącenia z należnej emerytury, a także renty. O terminach spotkań stowarzyszenie będzie zawiadamiało w osobnych komunikatach. Informacja i kontakt pod numerami tel.: Gabriela Michalik, prezes (773) 934-5393 lub Stanisław Purc, wiceprezes (773) 627-0604.
Zbiórka na rzecz szkoły i przedszkola w Hoczwi
Koło Przyjaciół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hoczwi organizuje zbiórkę na zakup sprzętu muzycznego, mebli i zabawek dla obu placówek w Hoczwi w Bieszczadach. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na konto szkoły:
SWIFT POLUPLPR PL 97 8642 1012 2003 1210 2934 0001
Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku, oddział w Lesku
Więcej informacji pod nr. tel.: Maria  (847) 606-5501.

STYPENDIA

POLONIJNE SZKOŁY


Msze i ogłoszenia parafialne

Msza św. z okazji Tygodnia Imigranta

Z okazji Tygodnia Imigranta Msza św. w intencji wszystkich imigrantów zostanie odprawiona w środę, 21 września o godz. 7 pm w kościele pw. św. Franciszka Borgii, przy 8033 W Addison St. w Chicago. Organizator: Polish Immigrant to Immigrant Ministry. Koordynator Małgorzata Tys i ojciec Roman Dejna OFM Conv.

Msza papieska

Kościół Pięciu Braci Męczenników przy 4327 S. Richmond St. w Chicago zaprasza na mszę papieską – z okazji 43. rocznicy wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Chicago – w niedzielę, 2 października o godz. 10.30 am. Msza w języku polskim zostanie odprawiona na dworze (jeśli pozwoli na to pogoda) przy ołtarzu papieskim. Będzie jej przewodniczył o. Michał Blicharski O. CIST. przeor Polskiej Misji i kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Willow Springs. Po mszy Komitet Centrum św. Jana Pawła II zaprasza na poczęstunek do sali im. biskupa Abramowicza.

Msze o łaski dla Polonii i emigrantów

Kościół św. Konstancji wraz z Siostrami Misjonarkami Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej oraz duszpasterstwo Emigranci dla Emigrantów naszej diecezji zapraszają w każdą drugą sobotę miesiąca na msze św. o godz. 7 wieczorem.
Będziemy wypraszać potrzebne łaski dla siebie i całej Polonii, wszystkich emigrantów pod patronatem Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego, założyciela Sióstr Misjonarek i współzałożyciela księży chrystusowców. Zaprasza śr. Franciszka Keler

Msze w Polskim Kościele Narodowym

Polski Kościół Narodowy św. Cyryla i Metodego (St. Cyril & Methodius Polish National Church) przy 5744 W. Diversey Ave. w Chicago zaprasza na msze celebrowane przez ojca Jacka Orzechowskiego w każdą niedzielę o godzinie 10 am. Po mszy kawa i poczęstunek.

Głos Kongresu