Strona głównaSportTurniej WTA w Strasburgu - Linette odpadła w ćwierćfinale

Turniej WTA w Strasburgu – Linette odpadła w ćwierćfinale

-

Magda Linette na ćwierćfinale zakończyła udział w turnieju WTA na kortach ziemnych w Strasburgu. Polska tenisistka przegrała w czwartek z rozstawioną z numerem cztery Amerykanką Madison Keys 1:6, 3:6.

Poznanianka, która w światowym rankingu zajmuje 50. miejsce, bardzo dobrze spisała się w dwóch pierwszych meczach we Francji, pokonując m.in. turniejową „szóstkę” Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową.

Amerykanka, 16. na liście WTA, od początku spotkania dominowała, od stanu 1:1 wygrała trzy gemy z rzędu. W tym momencie mecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Tenisistki wróciły na kort dopiero po ponad czterech godzinach.

Przerwa nie pomogła Linette, która szybko straciła podanie i przegrała pierwszego seta 1:6. Drugą partię zaczęła co prawda nieco lepiej, jednak w drugim gemie serwisowym ponownie straciła podanie, co pozwoliło Keys objąć prowadzenie 3:1. Wyżej notowana tenisistka w końcówce seta drugi raz przełamała rywalkę i wygrała 6:3. Polka miała w tym meczu tylko jednego, niewykorzystanego break-pointa.

W półfinale Amerykanka zmierzy się z turniejową „piątką” Rosjanką Ludmiłą Samsonową.

W Strasburgu występowała również Magdalena Fręch, jednak odpadła w drugiej rundzie po porażce z Czeszką Marketą Vondrousovą.