Liga NHL

-

W Vancouver, w hokejowych derbach Kanady, miejscowi Canucks przegrali z Edmonton Oilers 0:4. Dzięki temu zwycięstwu „Nafciarze” objęli prowadzenie w tabeli Northwest division.

Na sukces Oilers złożyły się bramki Shawna Hoprcoffa, Szweda Daniela Tjarnqvista, Joffreya Lupula i Raffi Torresa. Bardzo dobrze w bramce zespołu gości spisywał się Dwayne Roloson, który obronił wszystkie, 36, strzały rywali. Bramkarz Roberto Luongo miał do obrony połowę strzałów mniej i stracił cztery bramki.

Przegrali inni liderzy, prowadzący w Central division hokeiści Nashville Predators. Zostawili punkty w Glendale, w meczu z Phoenix Coyotes (2:3). Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył w 49 min. Patrick Fischer. „Kojoty” odnotowały piątą, kolejną wygraną na własnym lodowisku.

Różnicą jednej bramki, ale 6:5, hokeiści Boston Bruins wygrali w Montrealu z Canadiens. W roli głównej wystąpił obrońca zespołu Bruins, Brad Stuart, który w trzeciej tercji strzelił dwie bramki, w tym decydującą o zwycięstwie.

Także jeden gol decydował o sukcesie w meczu w Dallas. W 8 minucie gry Mike Modano pokonał bramkarza San Jose Sharks, Kazacha Jewgienija Nabokowa i Stars wygrali 1:0. Bramkarz drużyny gospodarzy, Marty Turco obronił 25 strzałów i po raz 26 nie stracił bramki w meczu NHL. (PAP)