REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowySukces “Orłów” w Metropolitan Soccer League

Sukces “Orłów” w Metropolitan Soccer League

-

Eagles w podwójnej koronie

 

REKLAMA

Chicago (Inf wł.) – Piłkarze Chicago Eagles pokonując 5:4 ekipę Connection w niedzielnym spotkaniu kończącym sezon halowych rozgrywek piłkarskich Major Division Champions Ligi Metropolitan. Zdobyli mistrzowska koronę bez straty punktu. Klubowy sukces “Orłów” przypieczętowała druga drużyna, która również wygrała rywalizację w First Division nie przegrywając żadnego pojedynku i wywalczyła awans do “ekstraklasy”.

 

Uroczystość zakończenia sezonu halowego Ligi Metropolitan odbyła się w minioną niedzielę, trzeciego marca w hali Odeum w Villa Park. Pomimo, że zwycięstwo w lidze drużyna podopiecznych Marka Radziszewskiego miała już zapewnione przed końcem sezonu, to do niedzielnego spotkania piłkarze wychochodzili z myślą ustanowienia rekordu, zwycięstwa w lidze bez straty punktu.

 

Niestety, pierwsza połowa spotkania nie wskazywała na to, że rekord uda się ustanowić, bo na jej koniec na tablicy wyników widniał rezultat 0:4 i nawet najbardziej zagorzali kibice “Orłów” zaczęli wątpić w końcowy sukces. W drugiej odsłonie jednak “Eagles” się przebudziło i piłka pięciokrotnie ugrzęzła w siatce rywali, którzy również walczyli jedynie o prestiż, gdyż kończyli sezon na ostatnim miejscu ligowych rozgrywek.

 

Zwycięskie plakiety wręczył zespołom prezes Ligi Steve Simons. Podczas uroczystości wręczenia nagród został uhonorowany wieloletni prezes Ligi, Józef Zyzda, który odebrał statuetkę za 32 lata działalności w Lidze Metropolitan.

 

Praca w Klubie Piłkarskim Eagles rozwija się bardzo dobrze – podkreślił wiceprezes “Orłów” Mirosław Gębka. – Mamy obecnie dwie drużyny, które zajęły pierwsze miejsca na obydwu poziomach rozgrywek halowych Ligi Metropolitan nie ponosząc ani jednej porażki. Na dodatek pierwszy zespół wygrywając dzisiaj po dosyć dramatycznej końcówce ostatnie spotkanie, zakończył cały sezon z kompletem punktów, co jest swoistym rekordem. Ostatni taki wynik pierwsza drużyna “Orłów” zanotowała w 1991 roku.

W klubie panuje bardzo dobra atmosfera, wręcz rodzinna. Piłkarze, trenerzy i działacze starają się robić wszystko, żeby wyniki sportowe były jak najlepsze. Mamy nadzieję, że podobnie jak w sezonie halowym, będzie również na powietrzu.

Klub bardzo dużą wagę przywiązuje do pracy z dziećmi i młodzieżą, żeby zapewnić sobie własny narybek piłkarski. Mamy kierowaną przez Jacka Tyszkę Akademię Piłkarską, w której pod okiem trenerów piłkarskiego abecadła uczy się ponad stu młodych zawodników.

Eagles jest obecnie jedynym klubem polonijnym, który posiada własną siedzibę. To jest atut, który umożliwia zawodnikom i działaczom spotykanie się wręcz w rodzinnej atmosferze, aby dyskutować o sprawach klubowych. Organizowane w naszej siedzibie imprezy przez inne organizacje polonijne, pozwalają na pomoc w utrzymaniu pierwszej drużyny – podkreślił wiceprezes Gębka.

 

W skład pierwszej, trenowanej przez Marka Radziszewskiego drużyny wchodzą: Piotr Śliwa, Miguel Mondragon, Stanisław Micic, Kyle Boekeloo, Michael Kapusta, Mariusz Napiórkowski, Victor Martinez, Wojciech Wójcik, Paweł Otachel, Tommy Hunka, Eric Cervantes, Marek Golik, Nester Hernandez, Wojciech Smarduch, Anthony Selvaggi, Patryk Gorajewski, Piotr Bielecki, Rafał Zalewski, Andy Lynch, Trinidad Correa, Adrian Ortiz, Jakub Gurgul, Edwin Rodriguez, Armando Tello i Mathew Kochanowski. Menedżerem drużyny jest Mike Bechtoldt.

 

Druga ekipa Eagles, która wygrała rywalizację w pierwszej lidze rozgrywek Metropolitan występowała w składzie: Robert Juszczyk, grający trener, Marek Kruczek, Piotr Hachaj, Marcin Pieniążek, Łukasz Pieniążek, Krzysztof Kulis, Wojciech Rogoz, Łukasz Pasko, Mirosław Modzelewski, Dariusz Szewczyk, Jacek Wiszniewski, Miroslav Navrat, Stanislav Medvec, Marek Serafin, Grzegorz Urbanowicz, Bogdan Żurowski, Rafał Popko, Jacek Lechowicz, Dariusz Baczewski, Piotr Leszczyk, Jose Mendoza i Piotr Gwóźdź. Menedżerem zespołu jest Stan Makówka.

 

Kierowany obecnie przez Antoniego Ciecińskiego klub chicagowskich “Orłów” rozwija skrzydła. Życzymy, aby nawiązał do największych sukcesów w swojej historii, gdy zwyciężał w amatorskim i zawodowym Pucharze Ameryki.

 

Tekst i zdjęcia:

AB/NEWSRP

(Zdjęcia dostępne są na stronie: www.newsrp.smugmug.com)

REKLAMA

2093150566 views

REKLAMA

2093150850 views

REKLAMA

2094947299 views

REKLAMA

2093151100 views

REKLAMA

2093151238 views

REKLAMA

2093151379 views