REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicago10. JCC Chicago Jewish Film Festival

10. JCC Chicago Jewish Film Festival

-

W bieżący weekend JCC Chicago Jewish Film Festival obchodzi swoją 10. rocznicę.  Ten weekend filmowy będzie wyjątkowy, ponieważ upamiętnia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypadający 27 stycznia – wyznaczony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na pamiątkę rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau. Filmy pokazane w ten weekend będą kontynuowane w hybrydowym formacie festiwalu, a wszystkie trzy filmy będą transmitowane online i w kinie w niedzielę, 29 stycznia.

„Biorąc pod uwagę obecny klimat, w którym pojawiają się zagrożenia antysemickie, uznaliśmy, że wybór filmów poruszających ten poważny temat ma kluczowe znaczenie dla upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście” — powiedziała dyrektor festiwalu Ilene Uhlmann. „Każdy z trzech filmów koncentruje się na określonej grupie ludzi i mówi o dokonywanych przez nich wyborach, zarówno dobrych, jak i złych. Te niezwykle fascynujące filmy przypominają, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec przyszłym aktom ludobójstwa”.

REKLAMA

Do tej pory na Festiwalu pokazano ponad 250 filmów, zadebiutowano na ponad 100 premierach i przyciągnięto ponad 60 000 widzów. I jak zawsze, filmy specjalne, które zostały wybrane w tym roku, mają na celu zaprezentowanie zróżnicowanych kulturowo, inspirowanych Żydami filmów, które urzekają, edukują i inspirują widzów wszystkich pokoleń.

„Jedną z najbardziej poruszających rzeczy w oglądaniu i wybieraniu filmów na festiwal jest odkrywanie niesamowitych historii ludzi, którzy znaleźli się w niewyobrażalnych sytuacjach. W premierze Lost in Transport w Illinois rosyjski snajper, Holenderka pochodzenia żydowskiego i dziewczyna ze wsi dzielą dom dziewczyny, tworząc więź i wykorzystując rozdzierającą serce sytuację” – powiedziała Hillary Wenk, współreżyser Festiwalu. „Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście, takie historie mają na celu zjednoczenie nas i odnowienie naszej wiary w ludzkość”.

Festiwal zaplanowano na czwartek-niedzielę, 26-29 stycznia, z trzema filmami transmitowanymi w streamingu, a także wyświetlanymi w niedzielę, 29 stycznia w Landmark’s Theatre w The Glen w Glenview.

· Reckonings– w streamingu i w kiniew niedzielę 29 stycznia o godz. 11:00: film dokumentalny; Spotkali się potajemnie, aby negocjować odszkodowania dla ocalałych z największego masowego ludobójstwa w historii. Wielokrotnie nagradzana reżyserka Roberta Grossman opowiada o napiętych negocjacjach między przywódcami żydowskimi i niemieckimi, którzy postrzegali to jako krok ku uzdrowieniu.

· The Conference  – w streamingu i w kinie w niedzielę, 29 stycznia o 12:45: Dramat; 20 stycznia 1942 r. czołowi przedstawiciele niemieckiego reżimu nazistowskiego spotkali się na naradzie, na której postanowiono dokonać systematycznego mordu na 11 milionach Żydów.

· Lost In Transport – w streamingu oraz w kinie w niedzielę 29 stycznia o 15:00: ILLINOIS PREMIERE; Dramat: Pociąg deportujący setki żydowskich więźniów utknął w pobliżu małej niemieckiej wioski okupowanej przez Armię Czerwoną. W kontekście głębokiej nieufności, desperacji i zemsty rodzi się nieoczekiwana przyjaźń między rosyjskim snajperem, dziewczyną ze wsi i Holenderką pochodzenia żydowskiego.

W weekend 26-29 stycznia dostępne są specjalne ceny karnetów na festiwal. Karnet będzie również ważny na następujące filmy wyświetlane w dniach 23-26 lutego, a także w kinie w Landmark’s Glen Theatre w Glenview:

· Valiant Hearts  – w streamingu i w kinie w niedzielę, 26 lutego o 11:00: ILLINOIS PREMIERE, Dramat; Odyseja 6 żydowskich dzieci ukrywających się podczas II wojny światowej, które udały się szukać schronienia tam, gdzie nikt by nie pomyślał – w zamku Chambord, w jego parku i wśród ukrytych dzieł sztuki Luwru.

· Farewell Mr. Haffmann– w streamingu i w kinie w niedzielę 26 lutego o 13:00: Dramat; W Paryżu w 1941 roku François pracuje dla pana Haffmanna, żydowskiego jubilera. Pod okupacją niemiecką pracodawca i pracownik są zmuszeni zawrzeć układ, który wywraca do góry nogami los wszystkich bohaterów.

· Where Life Begins – w streamingu i w kinie w niedzielę, 26 lutego o 15:30: MIDWEST PREMIERE, Dramat; Ultra-ortodoksyjna rodzina żydowska przyjeżdża co roku na farmę w Kalabrii na krótki pobyt, aby zbierać cytryny. Kiedy Elio, właściciel farmy, spotyka córkę rabina, która jest zmęczona ograniczeniami narzuconymi przez jej religię, odnajdzie spokój, który utracił od dawna.

Na zakończenie 10-lecia Festiwalu, począwszy od kwietnia, film zostanie pokazany razem ze Skrzypcami Nadziei – międzynarodową sensacją składającą się z 70 skrzypiec, które „przeżyły” Holokaust, które JCC Chicago sprowadza do Chicago i całego Illinois na występy, demonstracje i celach edukacyjnych. Illinois Holocaust Museum and Education Center będzie gościć te filmy w Goodman Auditorium, a koncert inauguracyjny odbędzie się 20 kwietnia w North Shore Congregation Israel w Glencoe.

Więcej inforamcji na stronie:  jccchicago.org

(Komunikat prasowy JCC)

REKLAMA

2097005123 views

REKLAMA

REKLAMA

2097005362 views

REKLAMA

REKLAMA

2098801756 views

REKLAMA

2097005511 views

REKLAMA

2097005612 views

REKLAMA

2097005725 views