Strona głównaSportLiga włoska - Szczęsny zniesiony na noszach. Gol Milika

Liga włoska – Szczęsny zniesiony na noszach. Gol Milika

-

Bramkarz Juventusu Turyn Wojciech Szczęsny doznał kontuzji pod koniec pierwszej połowy meczu czwartej kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej ze Spezią. Polak został zniesiony na noszach z placu gry z urazem stawu skokowego prawej nogi.

Szczęsny wyskoczył do piłki i niefortunnie wylądował, a następnie zwijał się z bólu i nie był w stanie się podnieść. W 42. minucie zastąpił go Mattia Perin.

„Stara Dama” prowadziła już od ósmej minuty po golu Dusana Vlahovica. Wynik ustalił Arkadiusz Milik, który na boisko wszedł w 85. minucie, zmieniając właśnie serbskiego napastnika. Polak trafił do siatki w doliczonym czasie gry.

28-letni reprezentant Polski przyjął piłkę, jednocześnie uwalniając się od opieki rywala, ok. 11-12 metrów przed bramką gości i strzelił mocno, nie dając golkiperowi rywali szans.

Od pierwszej minuty w barwach Spezii wystąpili Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior.