REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSenat USA osiągnął porozumienie ws. budżetu i limitu zadłużenia

Senat USA osiągnął porozumienie ws. budżetu i limitu zadłużenia

-

Lider większości demokratów w Senacie Harry Reid oraz lider republikanów w tej izbie Mitch McConnell poinformowali w środę, że osiągnęli porozumienie, które pozwoli na uniknięcie technicznej niewypłacalności USA i zakończy blokadę federalnego budżetu.

fot. Michael Reynolds/ PAP/EPA
fot. Michael Reynolds/ PAP/EPA

Republikański senator Ted Cruz, który wcześniej sprzeciwiał się wszelkim kompromisom z demokratami, o ile nie będą się one wiązały z ich ustępstwami dotyczącymi wprowadzenia w życie reformy ubezpieczeń zdrowotnych zwanej Obamacare, poinformował, że nie zamierza opóźniać głosowania, które ma nastąpić jeszcze w środę.

REKLAMA

Cruz, który zasłynął wcześniej z blokowania głosowania poprzez wielogodzinne wystąpienia (tzw. filibuster), powiedział, że opóźnienie tym razem nie miałoby wpływu na wynik głosowania.

Anonimowe źródła poinformowały, że Izba Reprezentantów Kongresu USA zamierza poddać pod głosowanie projekt przygotowany przez Senat. Nie ma jeszcze natomiast decyzji w sprawie tego, czy jako pierwsza głosować będzie Izba Reprezentantów czy też Senat.

Kongres powinien przegłosować podwyższenie ustawowo dopuszczalnego limitu zadłużenia państwa do czwartku, wtedy bowiem – jak ostrzega ministerstwo finansów – zostanie on przekroczony i USA grozi tzw. techniczna niewypłacalność, czyli niezdolność do obsługi zobowiązań kredytowych oraz wypłacenia emerytur, pensji dla żołnierzy czy świadczeń socjalnych dla najuboższych.

(PAP)

REKLAMA

2093119383 views

REKLAMA

2093119667 views

REKLAMA

2094916116 views

REKLAMA

2093119917 views

REKLAMA

2093120055 views

Podniebne afery

Lud Jaszczurów

Gwiazda nowej ery

Śmierć na życzenie

Podwójna broń Oswalda

REKLAMA

2093120196 views