sobota, 28 września 2024 10:30

Zwycięstwa Portugalii i Ukrainy w towarzyskich meczach piłkarskich, dwa gole Ronaldo

Cristiano Ronaldo zdobył dla reprezentacji Portugalii już 130 bramek fot. Jose Coelho/EPA-EFE/Shutterstock

Ukraina i Portugalia wygrały swoje ostatnie mecze towarzyskie przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami Europy w Niemczech. Portugalia, m.in. dzięki dwóm bramkom Cristiano Ronaldo, pokonała w Aveiro Irlandię 3:0, natomiast Ukraina rozbiła w Kiszyniowie Mołdawię 4:0.

Ok. 70 km na południe od Porto prowadzenie gospodarzom dał Joao Felix (18.), a w drugiej połowie podwyższył je Ronaldo (50. i 60.). Były to gole numer 129 i 130 dla drużyny narodowej doświadczonego "CR7", który jest pod tym względem rekordzistą wszech czasów na świecie.

W Kiszyniowie Ukraina nie dała szans gospodarzom, którzy byli rywalami Polski w grupie eliminacji. Z biało-czerwonymi Mołdawia wygrała 3:2 u siebie i zremisowała 1:1 w Warszawie.

Gole dla gości uzyskali Roman Jaremczuk (2.), Wiktor Cyhankow (43.), Artem Dowbyk (49.) i Heorhij Sudakow (54.), który miał także dwie asysty. W zespole gospodarzy wystąpił piłkarz Puszczy Niepołomice Artur Craciun.

Ukraina była rywalem Polski w towarzyskim meczu w piątek. Wówczas biało-czerwoni zwyciężyli 3:1, ale w pierwszych minutach stracili z powodu kontuzji Arkadiusza Milika, który nie zagra w Euro 2024.

W meczu o trzecie miejsce towarzyskiego turnieju Baltic Cup, Łotwa pokonała Wyspy Owcze 1:0 po bramce, występującego w Widzewie Łódź Andrejsa Ciganiksa. W finale Estonia zremisowała z Litwą 1:1, a w karnych zwyciężyła 4-3.

Mecz otwarcia mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją planowany jest na piątek. Mistrzostwa potrwają do 14 lipca.