REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArchiwumZdrowy tryb życia zmniejsza ryzyko raka piersi Hormony a kamienie nerkowe. Urazy...

Zdrowy tryb życia zmniejsza ryzyko raka piersi Hormony a kamienie nerkowe. Urazy głowy u sportowców. Nieświadomi infekcji.

-

Chicago (Inf. wł., Internet) – Naukowcy stwierdzili na podstawie badań, że każda kobieta w okresie postmenopauzalnym może zmniejszyć ryzyko piersi wprowadzając trzy zmiany do swojego stylu życia: dbając o regularną aktywność fizyczną, zdrowo odżywiając się i pijąc z umiarem alkohol.

 

REKLAMA

Jak wykazały badania, wymienione trzy elementy zdrowego trybu życia obniżają ryzyko raka piersi, nawet, gdy w bliskiej rodzinie kobiety ktoś chorował na raka.

 

Raport z badania ukazał się na łamach Breast Cancer Research.

 

***

Kamienie nerkowe to kolejny problem na długiej liście problemów medycznych związanych z przyjmowanem preparatów hormonalnych przez kobiety po menopauzie.

 

Długoletnie i szeroko zakrojone badanie pod auspicjami rządu federalnego wykazało, że preparaty hormonalne mogą zwiększać ryzyko kamieni nerkowych.

 

Około 6 procent uczestniczek badania, zażywających preparaty hormonalne, rozwinęło z upływem lat kamienie nerkowe.

 

Artykuł na ten temat został opublikowany w Archives of Internal Medicine.

 

***

Około 300 czynnych i emerytowanych sportowców bierze udział w specjalnie utworzonym programie, sprawdzającym długoterminowe skutki powtarzającego się wstrząsu mózgu.

 

Program jest realizowany przez Centrum ds. Badań Encefalopatii Traumatycznej na Wydziale Medycznym Boston University, przy współpracy Sports Legacy Institute. Celem projektu jest analiza zajwiska, określanego jako „kryzys wstrząsu mózgu” w medycynie.

 

W realizacji projektu zostaną też wzięte pod uwagę wyniki analiz mózgów i rdzeniów kręgowych, które zostały przekazane w darze nauce przez rodziny nieżyjących sportowców.

 

Badacze szukają empirycznego potwierdzenia hipotezy, która twierdzi, że powtarzające się urazy głowy prowadzą do choroby określanej skrótem CTE, która może powodować depresję, niedostateczną kontrolę zachowań impulsywnych oraz demencję.

 

***

Choć zima zbliża się szybkimi krokami i po komarach, roznoszących wirusa Zachodniego Nilu, lada moment pozostanie tylko wspomnienie, badacze informują, że wirus ten może występować w sezonie od lata do jesieni częściej, niż by się to mogło wydawać.

 

Objawy mogą być różne i osoba zarażona wirusem Zachodniego Nilu może sobie nei zdawać sprawy, że to właśnie ten wirus był przyczyną ich przykrych dolegliwości.

 

Jak wynika z badania nowojorskiego, tylko około połowa zarażonych zauważyła u siebie przynajmniej jeden symptom. Około 26 zarażonych doświadczyło co najmniej trzech objawów – informuje w arykule Journal of Infectious Diseases.

 

Badacze wyrażają przekonanie, iż dużo więcej osób mogło być zarażonych, ale nie zdawało sobie z tego sprawy. Większość powróciła do zdrowia bez żadnych komplikacji, ale u około jednego procenta wirus spowodował powikłania – groźne dla życia i zdrowia.

 

Wśród objawów spowodowanych wirusem Zachodniego Nilu są: ból głowy, gorączka, wysypka, ból stawów i mięśni.

 

(ao)

REKLAMA

2090616456 views

REKLAMA

REKLAMA

2090616756 views

REKLAMA

2092413216 views

REKLAMA

2090617039 views

REKLAMA

2090617185 views

REKLAMA

2090617329 views