REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównakoronawirusWHO zaostrza wytyczne dotyczące noszenia maseczek na obszarach z koronawirusem

WHO zaostrza wytyczne dotyczące noszenia maseczek na obszarach z koronawirusem

-

Osoby mieszkające na obszarach, na których rozprzestrzenia się koronawirus, powinny nosić maski w sklepach, miejscach pracy i szkołach, jeśli wentylacja nie jest odpowiednia – przekazała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w nowych zaleceniach wydanych w środę.

Jeśli nie można utrzymać dystansu co najmniej 1 metra, osoby przebywające w pomieszczeniach, w tym dzieci i studenci w wieku 12 lat lub starsi, powinni również nosić maseczki, nawet jeśli pomieszczenia są dobrze wentylowane – głoszą nowe, zaostrzone wytyczne WHO, które aktualizują wytyczne z czerwca.

REKLAMA

Ludzie powinni także nosić maseczki na zewnątrz, jeśli nie można zachować fizycznego dystansu.

Rzeczniczka WHO Margaret Harris zauważyła, że zalecenia są jednymi z największych zmian w wytycznych WHO dotyczących noszenia maseczek.

„W pomieszczeniach zamkniętych, o ile wentylacja nie jest odpowiednia, WHO zaleca, aby ogół społeczeństwa nosił maskę niemedyczną, niezależnie od tego, czy można zachować fizyczną odległość co najmniej 1 metra” – stwierdziła WHO. Zalecono również – jak to ujęto – „uniwersalne zasłanianie się” we wszystkich placówkach służby zdrowia, w tym w pomieszczeniach ogólnodostępnych, takich jak stołówki i pomieszczenia socjalne.

Pracownicy służby zdrowia, którzy zajmują się pacjentami z koronawirusem, mogą nosić maski N95, jeśli są dostępne, ale są one jedyną sprawdzoną ochroną przy wykonywaniu procedur generujących aerozol (AGP) – wskazuje agencja ONZ. Przy wykonywaniu procedur medycznych procedury AGP są jedną z dróg transmisji wirusa. Powinny być wykonywane u pacjentów z SARS-CoV-2 tylko, jeśli uznane zostały za konieczne i powinny być wykonywane z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. (PAP)

REKLAMA

2107138303 views

REKLAMA

REKLAMA

2107138535 views

REKLAMA

2108934926 views

REKLAMA

2107138676 views

REKLAMA

2107138775 views

REKLAMA

2107138883 views