REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Po wyborach

-

Chicago (Inf. wł.) – We wtorek 22 lutego na przedmieściach w 6 powiatach metropolii odbyły się prawybory. Elekcja powszechna odbędzie się 5 kwietnia. Frekwencja wyborców była niska i wynosiła średnio 20 procent, za wyjątkiem Cicero, gdzie w punktach głosowania panował duży ruch i gdzie toczyła się zacięta walka o urząd burmistrza.


Dotychczasowy, pierwszy latynoski burmistrz Cicero Ramiro Gonzalez został pokonany przez Larry Dominicka, byłego zastępcę szefa policji Cicero.
Z uwagi na to, że Gonzalez przegrał zaledwie 157. głosami (5,564 do 5,407) powiedział 23 bm., że zażąda ponownego przeliczenia głosów.


Przypomnijmy, że Gonzalez został nominowany na burmistrza po ustąpieniu z tego urządu pani Betty Loren -Maltese, która trafiła do więzienia federalnego za korupcję i nadużycia. Gonzalez uzyskał nominację dzięki Loren -Maltese, która nawet zza kratek w dalszym ciągu ingeruje w układy polityczne w Cicero.
Gonzalez ostatnio coraz mocniej krytykowany był za umieszczanie krewnych i przyjaciół na wysokich stanowiskach w administracji Cicero. Przed samymi wyborami były inspektor budowlany oskarżył Gonzaleza o wymuszanie datków kampanijnych z biznesów przy pomocy bezpodstawnych zarzutów naruszenia przepisów miejskich.


We wtorkowej elekcji brało udział kilku kandydatów o polskich nazwiskach.
W okręgu Maine Township – obejmującym tereny nie podlegające pod zarządy miejkie w Des Plaines, Glenview, Park Ridge i Morton Grove – zmagania o urząd sekretarza przegrała stosunkiem głosów 45 do 55 procent republikanka Halina L. Bielowicz, była wicedyrektor Stanowego Departamentu Instytucji Finansowych, członkini wielu organizacji polonijnych. Bielowicz została pokonana przez Gary K. Warnera.


Republikanin Walter Kazmierczak wygrał w Maine Township wyścig na urząd radnego.


W Calumet City prawybory na burmistrza wygrała sprawująca dotychczas to stanowisko demokratka Michelle Markiewicz Qualkinbush, która pokonała Cheryl Cornelius i Pam Cap, też demokratki.
Markiewicz Qualkinbush najprawdopodobniej utrzyma się na stanowisku, ponieważ jak dotąd nie ma ona żadnego kontrkandydata w kwietniowych wyborach powszechnych.


W okręgu Berwyn Township nominacje na urząd radnego zdobyli demokraci o polskich nazwiskach Bruce T. Czajkowski i Cheryl Zurawski.
W okręgu Schaumburg Township o urząd poborcy podatkowego ubiegał się bez powodzenia republikanin Adolph „Al” Poczatek. (ao)

REKLAMA

2094171365 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094171649 views

REKLAMA

2095968098 views

REKLAMA

2094171902 views

REKLAMA

2094172040 views

REKLAMA

2094172182 views