REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Czas do szkoły

-

Chicago (Inf. wł., Internet) – Illinois otrzymało fundusze federalne na rozruszanie uczniów i zapobieganie otyłości. Gubernator Pat Quinn poinformował (5 sierpnia), że okręgi szkolne w całym Illinois otrzymały ogółem 13.1 mln dol. w funduszach federalnych na realizację programu pod hasłem „Bezpieczne drogi do szkoły”.

Celem programu jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do przebywania drogi do i ze szkoły na piechotę lub rowerem, a także zapewnienie bezpieczeństwa podczas poruszania się po mieście.
W ramach programu sfinansowanych zostanie 171 różnorodnych projektów, a wśród nich: reperacje nawierzchni ulic, szkolenie nt. bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży oraz zapewnienie odpowiedniego wyposażenia dla policji i dyżurnych ruchu.

REKLAMA

Gubernator Quinn stwierdził, że jednym z celów programu jest walka z epidemią nadwagi i otyłości wśród uczniów.
Illinois zajmuje 4. miejsce w kraju pod względem wskaźników otyłości wśród nieletnich.

Dystrybucją funduszy zajmuje się Stanowy Departament Transportu i Komunikacji (IDOT). Dyrektor departamentu Gary Hannig oświadczył, że jego agencja otrzymała około 200 podań o granty na ogólną kwotę 27.9 mln dolarów.

Inne cele programu to: zmniejszenie ruchu na ulicach, zużycia paliwa i emisji spalin, a przez to poprawienie jakości powietrza w bezpośrednim sąsiedztwie szkół.
****
Jeremih Felton jest rzecznikiem szkolnictwa chicagowskiego na twitterze. Władze chicagowskiej oświaty publicznej zawiadamiają uczniów o rozpoczynającym się nowym roku szkolnym za pośrednictwem twittera – popularnego internetowego serwisu towarzyskiego.
Szkoła, tzw. roczna – o harmonogramie rozłożonym w okresie 12-miesięcznym – zaczyna się już w nadchodzącym tygodniu. Natomiast zajęcia w szkołach o normalnym 10-miesięcznym cyklu nauki, zaczynają się po weekendzie Dnia Pracy (Labor Day), tzn. 8 września.
Konsternację u rodziców wzbudziło to, że ich pociechy namawiane są do przyjścia do szkoły w pierwszym dniu nauki przez Jeremiha Feltona, wokalistę w stylu R&B.Wielu rodziców nie uważa wykonawcy przeboju “Birth- day sex” za przykład godny naśladowania.
Innego zdania jest dyrektor wykonawczy chicagowskiej oświaty publicznej, Ron Huberman, który podkreśla, że Felton miał świetne wyniki w szkole: jako 16-latek ukończył liceum i jako 16-latek został przyjęty na studia inżynieryjne w University of Illinois w Urbana-Champaign. Studiował też na Wydziale Muzycznym w Columbia College w Chicago.
***
Frekwencja uczniów w pierwszym dniu nauki jest bardzo ważna. Przypomnijmy, że na podstawie frekwencji w pierwszym dniu nauki obliczana jest wysokość funduszy stanowych na wydatki w poszczególnych okręgach oświatowych. Jeśli pierwszego dnia nauki przyjdzie do szkół mniej uczniów, to oświata chicagowska otrzyma jeszcze mniej pieniędzy niż dotychczas.
Tendencję wzrostową frekwencji notuje się od kilku lat. Od roku 2000 liczba obecnych w pierwszym dniu nauki zwiększyła się o około 18 procent, co reprezentuje dodatkowe prawie 70 tys. uczniów w klasach.
W ub. r. w pierwszym dniu szkoły odnotowano rekordową frekwencję wynoszącą 93,7 procenta, o 0,7 procenta większą niż w roku poprzednim. Do klas przyszło 379,485 uczniów ze wszystkich 405 tysięcy.
***
Nie wszyscy rodzice poczuwają się do odpowiedzialności za swoje dzieci i ich edukację – uważa burmistrz Richard Daley. Burmistrz apeluje do rodziców o aktywny udział w kształceniu i wychowaniu
Szczególnie podkreśla konieczność lepszego nadzorowania dzieci i młodzieży.
Przypomina, że rodzice nie powinni dopuszczać do przebywania dzieci na ulicy w porze nocnej. To właśnie rodzice, a nie policja i szkoła, są odpowiedzialni za krzywdy, których doznają nieletni znajdujący się na ulicy po dozwolonej przepisami godzinie – uważa burmmistrz.
***
Związek zawodowy nauczycieli chicagowskich, Chicago Teachers Union obawia się epidemii świńskiej grypy w szkołach. CTU wyraził poważne zaniepokojenie potencjalnym atakiem świńskiej grypy w nowym roku szkolnym.
Związek nauczycieli zwrócił się do władz chicagowskiej oświaty publicznej, by przedstawiły plany walki z możliwą epidemią.
Związek podkreślił, że walka z wirusem H1N1 może być szczególnie trudna w szkołach tzw. rocznych, które po raz pierwszy ruszają pełną parą już w nadchodzącym tygodniu.
W minionym roku szkolnym obowiązywała zasada zatrzymywania chorych dzieci w domu.Władze oświatowe unikały zamykania szkół.
Władze te jeszcze nie wypowiedziały się w kwestii szczepienia dzieci i młodzieży. 40 mln dawek szczepionki ma być udostępnione przed końcem sierpnia, a do października – następna partia licząca około 121 mln dawek.
Władze szkolnictwa jeszcze nie poinformowały, czy szczepionki przeciw H1N1 będą obowiązkowe. (ao)

REKLAMA

2090616076 views

REKLAMA

REKLAMA

2090616376 views

REKLAMA

2092412836 views

REKLAMA

2090616659 views

REKLAMA

2090616805 views

REKLAMA

2090616949 views