-

Piłkarskie ME do lat 19 – Polska zremisowała z Włochami i odpadła z turnieju

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 zremisowała w Ta’Qali na Malcie z Włochami 1:1 (1:1) w ostatniej kolejce fazy grupowej mistrzostw Europy i odpadła z turnieju.

Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu grupy A ponieśli porażkę z Portugalią 0:2, a później w takich samych rozmiarach pokonali Maltę. W niedzielę zmierzyli się w bezpośrednim starciu o awans do półfinału z Italią, przy czym remis premiował drużynę z południa kontynentu.

W ósmej minucie prowadzenie podopiecznym Marcina Brosza dał Igor Strzałek, strzelec jednego z goli w meczu z reprezentacją gospodarzy. Tym razem jego uderzenie nie było szczególnie groźne, ale nie popisał się bramkarz Davide Mastrantonio – piłka przetoczyła się po jego rękawicach i wpadła do siatki.

Do wyrównania po kontrataku doprowadził w 34. minucie Luis Hasa. Oba zespoły zakończyły fazę grupową z czterema punktami, ale Italia ma bilans goli 6-6, a biało-czerwoni 3-3.

W czwartkowym półfinale Włochy zmierzą się ze zwycięzcą grupy B, którym będzie Hiszpania lub Norwegia. Te zespoły zagrają w bezpośrednim meczu w poniedziałek. Drugą parę stworzą Portugalia, która w niedzielę pokonała Maltę 2:1, i Norwegia lub Islandia.

Finał zostanie rozegrany 16 lipca na Stadionie Narodowym w Ta’Qali.