Strona głównaDziennik SportowyWydarzenia sportowe w skrócie

Wydarzenia sportowe w skrócie

-

Zwycięstwem Ole Einara Bjoerndalena zakończył się bieg ze startu wspólnego na 15 km w Oslo-Holmenkollen, który był ostatnią konkurencją biathlonowego Pucharu świata w sezonie 2005/2006. Norweg tym samym przypieczętował swój sukces w klasyfikacji końcowej Pś. Tomasz Sikora, który w niedzielę był 15., w klasyfikacji końcowej Pś uplasował się na czwartym miejscu

Broniący tytułu mistrza świata Sebastian Loeb (Citroen Xsara) wygrał Rajd Katalonii, czwartą eliminację tegorocznych samochodowych Mś. To drugie zwycięstwo Francuza w tym sezonie, po triumfie w Rajdzie Meksyku.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odpadli w pierwszej rundzie turnieju Masters Series ATP na twardych kortach w Miami (z pulą nagród 3,45 mln dol). Polscy tenisiści przegrali 2:6, 3:6 z Francuzem Fabrice Santoro i Nenadem Zimonjicem, deblem rozstawionym z numerem piątym.

Amerykanka Kimmie Meissner została w Calgary mistrzynią świata w łyżwiarstwie figurowym. Srebrny medal zdobyła Japonka Fumie Suguri, a brązowy druga z reprezentantek USA Sasha Cohen.

Szwajcar Roger Federer stracił seta w drugiej rundzie turnieju tenisistów z cyklu Masters Series ATP na twardych kortach w Miami (z pulą nagród 3,45 mln dol). W sobotę lider obydwu rankingów tenisistów pokonał 6:2, 6:7 (4-7), 6:0 Francuza Arnauda Clementa.

Hokeiści Ottawa Senators muszą poczekać jeszcze na awans do fazy play off ligi NHL. W sobotę liderzy Konferencji Wschodniej przegrali bowiem na wyjeździe z Philadelphia Flyers 3:6.

Kanadyjka Cindy Klassen wynikiem 1.13,11 poprawiła w sobotę o 0,35 s rekord świata w biegu na dystansie 1000 m, zwyciężając w zawodach kończących sezon w łyżwiarstwie szybkim jakie odbyły się w Calgary.

Magdalena Kiszczyńska, grając w parze z Rumunką Simoną Matei, zwyciężyła w turnieju tenisistek z cyklu ITF Women’s Circuit na kortach ziemnych w Rzymie (z pula nagród 10 tys. dol.). W finale debel rozstawiony z dwójką pokonał 6:2, 6:3 Włoszki Stefanię Chieppę i Valentinę Sulpizio (nr 1.).

33-letni Włoch Loris Capirossi (Ducati) wygrał w niedzielę na torze w Jerez de la Frontera wyścig o Grand Prix Hiszpanii w klasie MotoGP. Zawody te zainaugurowały sezon motocyklowych mistrzostw świata.

Tenisistka rozstawiona z czwórką, Rosjanka Maria Szarapowa pokonała 6:2, 6:4 Chinkę Na Li i awansowała do trzeciej rundy turnieju Masters Series WTA na twardych kortach w Miami (z pulą nagród 3,45 mln dol.).

Po raz 40. w tym sezonie ligi NBA wygrali koszykarze Los Angeles Clippers, którzy pokonali u siebie Washington Wizards 116:101. Ponad sto punktów zdobyła także drużyna Phoenix Coyotes, wygrywając w swojej hali z Denver Nuggets 107:96.

24-letni Kenijczyk Michael Koronei i 33-letnia Małgorzata Jamróz (Warszawianka) zwyciężyli w pierwszym Półmaratonie Warszawskim, do którego z Placu Zamkowego wystartowało blisko 1200 osób z kilkunastu krajów.

Polscy piłkarze są już Arabii Saudyjskiej gdzie we wtorek rozegrają w Rijadzie towarzyski mecz z reprezentacją tego kraju. Na trasie „biało-czerwonych” było międzylądowanie w Zurychu. Tam do reprezentacji dołączył prezes PZPN Michał Listkiewicz, który przebywał w ostatnich dniach na kongresie UEFA w Budapeszcie.

Niedzielne zwycięstwo Czarnych Słupsk nad Polonią SPEC Warszawa 90:56 i Polpharmy Starogard Gd. nad Astorią Bydgoszcz 80:73 zapewnia obydwu drużynom udział w play off na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek sezonu zasadniczego.

Reprezentanci Ukrainy pokonali Polskę i Czechy w rozegranym w Ostrowcu św. trójmeczu pływackim. Wydarzeniem zawodów był pierwszy po ośmiomiesięcznej przerwie start Otylii Jędrzejczak.

Holender Kai Reus z grupy Rabobank wygrał kolarski wyścig Dookoła Normandii. Na ostatnim, ósmym etapie o długości 142 km najlepszy był Francuz Stephane Petilleau (Bretagne Jean Floc’h).

Tomasz Kłos – piłkarz Wisły – podczas piątkowego meczu Orange Ekstraklasa jego drużyny w Szczecinie z Pogonią nie kierował pod adresem jakiegokolwiek zawodnika drużyny gospodarzy żadnych inwektyw, ani komentarzy o charakterze rasistowskim – poinformowało biuro prasowy Wisły Kraków SSA.

Francuski US Creteil pokonał w półfinale pucharu EHF piłkarzy ręcznych niemiecki FA Goeppingen 30:26.

Zespół Sisley Treviso pokonał w finale Ligi Mistrzów siatkarzy grecki Iraklis Saloniki 3:1. Włoski zespół po raz czwarty w historii sięgnął po wygraną w tych prestiżowych rozgrywkach.

Mistrzyni świata w szpadzie Danuta Dmowska (Legia Warszawa) zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu świata – 16.memoriale Józefa Nowary w Luksemburgu. Zawody wygrała Holenderka Sonja Tol pokonując w finale Rosjankę Oksanę Jermakową 15:12. Polka przegrała w półfinale z Jermakową 12:15.

Polska przegrała z Belgią 0:2 (0:2) w pierwszej kolejce turnieju 2. rundy eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy do lat 17 (rocznik 1989). W innym meczu Szwajcaria wygrała ze Słowacją 3:0 (3:0).

28-letni włoski kolarz Ivan Basso z grupy CSC został zwycięzcą trzyetapowego wyścigu Criterium Internacional zakończonego w niedzielę we francuskiej miejscowości Charleville-Mezieres jazdą indywidualną na czas.

Dwukrotnie na podium turnieju o Puchar świata w szwedzkim Boras stawali w niedzielę polscy judocy. Trzecie miejsca zajęli – w wadze 90 kg Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków) i w kategorii +100 kg Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom).

Katarzyna Szotyńska (AZS Uniwersytet Warszawski) zajęła w klasie Laser Radial pierwsze miejsce, a załoga Tornado Piotr Kowalewski i Maciej Kłosowicz (JKW Poznań) trzecie w żeglarskich regatach Pucharu świata, które odbywały się na włoskim jeziorze Garda.

Siedmiu Kenijczyków uplasowało się na czołowych miejscach w pierwszym biegu maratońskim w Barcelonie. Zwyciężył Joseph Nguram, który dystans 42 km 195 m na trudnej trasie pokonał w czasie 2:12.36.

Przed meczem 2. ligi Ruch Chorzów -Zagłębie Sosnowiec doszło do starć pseudokibiców obu drużyn z udziałem także kibiców GKS Katowice. Trzech uczestników burd zostało rannych a siedmiu zatrzymała policja.

Magdalena Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) wygrała IX Turniej O Trójząb Neptuna, z cyklu Pucharu Polski Sietom Tour. Gdańszczanka w finale pokonała swoją koleżankę klubową Katarzynę Kryczało 15:10.

Marta Pihan (MKS Kusy Szczecin) zajęła w niedzielę piąte miejsce w finale ćwiczeń wolnych podczas zakończonych w niemieckim Cottbus zawodów Pucharu świata w gimnastyce sportowej. Wygrała Rosjanka Irina Isajewa wyprzedzając Hiszpankę Lenikę de Simone oraz Brazylijkę Lais Souzę.