Liga NHL

-

Hokeiści Philadelphia Flyers odnieśli dopiero trzecie zwycięstwo w dziewiątym meczu w nowym sezonie NHL, ale za to najbardziej efektowne. Na wyjeździe pokonali 7:0 Atlanta Thrashers, wygrywając 11. z rzędu spotkanie z tą drużyną.

Początek meczu nie wskazywał na tak dużą liczbę bramek, bowiem po pierwszej tercji „Lotnicy” prowadzili tylko 1:0, a po dwóch wyszli na 3:0. Cztery następne trafienia odnotowali w ciągu ostatnich 20 minut meczu.

Po dwa gole dla zespołu z Filadelfii uzyskali: Mike Knuble (24. i 42.), Simon Gagne (40. i 48.) oraz Joffrey Lupul (2. i 42.), a wynik spotkania ustalił Glen Metropolit (58.), wykorzystując okres gry w liczebnej przewadze. Natomiast bramkarz Antero Niittymak powstrzymał 24 ataków rywali i po raz czwarty w karierze zachował czyste konto.

Z dorobkiem 16 punktów prowadzenie w lidze objęli San Jose Sharks, po wygranej 2:1 przed własna widownią z Pittsbrg Penguins, finalistami tegorocznych rozgrywek o Puchar Stanleya.

Gospodarze prowadzili 2:0 po trafieniach Joe’a Pavelskiego (11.) i Mike’a Griera (53.), a Rusłan Fiedotenko (55.) zmniejszył rozmiary porażki „Pingwinów”, które oddały w całym meczu tylko 11 strzałów. Dziesięć z nich obronił Jewgienij Nabokow.

Po raz drugi w ciągu dwóch wieczorów czyste konto zachował Tim Tomas, który w bramce Boston Bruins udanie interweniował 30 razy, a jego zespół pokonał w Vancouver miejscowych Canucks 1:0. Zwycięską bramkę dla „Niedźwiadków” uzyskał w pierwszej tercji Michael Ryder (11.).

Również bramkarz wystąpił w pierwszoplanowej roli w meczu w Calgary wygranym przez Flames 3:0 z Colorado Avalanche. Miikka Kiprusoff po raz 27. w karierze zszedł z lodu jako niepokonany, nie myląc się przy żadnym z 22 ataków rywali, a także odnotował 150. zwycięstwo w NHL.

W ostatniej tercji gole dla „Płomieni” zdobyli: Curtis Glencross (49.), Rene Bourque (53.) i Mike Cammalleri (56.).