REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Od 1 czerwca limitowane usługi w biurach sekretarza stanu Illinois

Od 1 czerwca limitowane usługi w biurach sekretarza stanu Illinois

-

Od 1 czerwca ponownie otwarte będą biura sekretarza stanu Illinois, w tym ośrodki dla kierowców. Do końca lipca oferować będą jednak limitowane usługi ograniczonej liczbie petentów.

Biura sekretarza stanu Illinois, w tym ośrodki dla kierowców, zostaną otwarte od poniedziałku 1 czerwca po blisko trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa – poinformowało we wtorek biuro sekretarza stanu.

REKLAMA

Plan stopniowego otwierania biur sekretarza stanu Jesse’ego White’a obejmować będzie przedłużone godziny otwarcia oraz szereg środków ostrożności. Nie od razu będzie można skorzystać z wszystkich usług. Do 31 lipca obsługiwani będą tylko nowi kierowcy starający się o prawo jazdy, kierowcy przedłużający daty ważności praw jazdy i dowodów tożsamości (ID) oraz starający się o dowody rejestracyjne pojazdów.

Od poniedziałku 1 czerwca w Chicago będą otwarte trzy ośrodki dla kierowców – na północy przy 5401 N. Elston Ave, na zachodzie przy 5301 W. Lexington oraz na południu przy 9901 S. Martin Luther King Dr. Czynne będą one od wtorku do piątku od 7.30 do 6 pm, a w soboty i poniedziałki od 7.30 do 2 pm. Ośrodek w Thompson Center w śródmieściu ma zostać otwarty dopiero 1 lipca.

Również 1 czerwca otwarty będzie ośrodek w Springfield z godzinami otwarcia od poniedziałku do piątku od 8 do 5 pm.

Dzień później, we wtorek 2 czerwca ponownie zostaną otwarte lokalizacje na przedmieściach Chicago oraz w pozostałych częściach stanu. Na przedmieściach godziny urzędowania mają być wydłużone: od wtorku do piątku od 7.30 do 6 pm oraz w soboty od 7.30 do 2 pm.

Zarówno klienci, jak i pracownicy biur sekretarza stanu, muszą mieć maski zakrywające nos i usta. Wyjątek stanowią osoby, które z powodów medycznych nie mogą nosić maski. Nowością w biurach będą też przegrody z pleksi między stanowiskami oraz wyznaczniki 6-stopowego odstępu między klientami.

W czasie testów na prawo jazdy egzaminatorzy będą nosić maski oraz osłony na twarz, a siedzenia będą przykryte jednorazowym plastikiem. Kandydaci na kierowców również muszą mieć na sobie maski.

W kwietniu sekretarz stanu Jesse White ogłosił, że terminy wygaśnięcia praw jazdy, stanowych dowodów tożsamości (ID), dowodów rejestracyjnych pojazdów i innych dokumentów będą przesunięte o 90 dni od chwili ponownego otwarcia biur sekretarza stanu w związku z pandemią koronawirusa.

W Illinois wygasło ponad 700 tys. praw jazdy oraz 1,9 mln dowodów rejestracyjnych.

Sekretarz stanu przypomina mieszkańcom, że w dalszym ciągu wiele spraw, m.in. uzyskanie duplikatu prawa jazdy lub ID, odnowienie dowodu rejestracyjnego pojazdu, czy odnowienie prawa jazdy w programie bezpiecznych kierowców, można załatwić na stronie internetowej cyberdriveillinois.com.

Pod koniec marca rząd federalny przesunął do października 2021 termin sprostania przez poszczególne stany, w tym Illinois, wymogom dostosowania dokumentów do przepisów o Real ID. Zabiegał o to m.in. gubernator Illinois J.B. Pritzker i apelował sekretarz stanu Jesse White.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks