REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Burmistrz  Lori Lightfoot przedstawiła wytyczne dotyczące trzeciej fazy otwierania Chicago

Burmistrz  Lori Lightfoot przedstawiła wytyczne dotyczące trzeciej fazy otwierania Chicago

-

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot przedstawiła szczegóły trzeciej fazy otwierania Chicago po pandemii koronawirusa. Burmistrz wciąż nie sprecyzowała, kiedy to nastąpi, wspominając tylko o „początku czerwca”. Pozostała część Illinois zacznie stopniowo otwierać się już w ten piątek.

Lightfoot ogłosiła  reguły dotyczące otwarcia i funkcjonowania poszczególnych gałęzi przemysłu w nowej rzeczywistości, w tym restauracji, placówek opieki dla dzieci, parków (z wyjątkiem przylegających do jeziora), bibliotek, biur, sklepów i hoteli.

REKLAMA

W placówkach zajmujących się opieką nad dziećmi wymagane będzie noszenie masek zasłaniających nos i usta przez pracowników oraz rodziców. Dzieci nie muszą nosić masek w salach zajęciowych, lecz poza nimi – tak.

Restauracje muszą rozstawić stoliki w odległości 6 stóp od siebie, ograniczyć liczbę gości przy stoliku do sześciu. Obsługa oraz goście muszą nosić maski, które można zdejmować do jedzenia. W żadnym pomieszczeniu lokalu nie może gromadzić się więcej niż dziesięć osób, jeżeli niemożliwe jest utrzymanie sześciostopowego odstępu od innych.

Burmistrz wyznaczyła surowsze warunki otwarcia sklepów niż te, które obowiązywać będą w pozostałej części stanu. Tylko część sklepów będzie mogła funkcjonować na poziomie 50 proc., a pozostałe, które nie zostaną uznane za niezbędne, muszą ograniczyć liczbę klientów w sklepie do 25 proc.

Również salony fryzjerskie i kosmetyczne będą mogły wznowić działalność na poziomie 25 proc.

W trzeciej fazie można spodziewać się również otwarcia niektórych obiektów sportowych w parkach miejskich, jak korty tenisowe, lecz nie boiska do koszykówki. Place zabaw pozostaną zamknięte.

Odmrażanie życia i gospodarki w Chicago nastąpi w wolniejszym tempie niż w pozostałej części Illinois. Burmistrz tłumaczy to wyższym ryzykiem związanym z COVID-19 i odpowiedzialnością za stworzenie „własnych przepisów dostosowanych do specyficznych potrzeb miasta”.

Nie wszystkie obszary zostały jeszcze omówione. Wydarzenia sportowe, kulturalne, bary, kościoły, letnie programy dla dzieci i młodzieży, wybrzeże jeziora i muzea nadal czekały w środę na sygnał i wytyczne dotyczące otwarcia. W oświadczeniu wydanym we wtorek burmistrz powiedziała, że wskazówki dotyczące funkcjonowania tych gałęzi będą ogłoszone, gdy znane będą prognozy dotyczące terminu ich otwarcia.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks