czwartek, 10 października 2024 19:22

Ekstraklasa piłkarska - Piast przerwał zwycięską passę Radomiaka

W zaległym meczu 17. kolejki: ekstraklasy piłkarskiej Radomiak Radom zremisował na własnym boisku z Piastem Gliwice 2:2 (1:2).

W pierwszej połowie Radomiak nie przypominał drużyny, która trzy dni wcześniej pokonała lidera tabeli Lecha Poznań. "Zieloni" grali ospale, nieskutecznie, zbyt często ich poczynaniami rządził przypadek, ale też długo nic nie wskazywało, że na przerwę będzie schodzić przegrywając.

W 25. minucie prowadzenie dla gliwiczan uzyskał Michał Chrapek, który wykorzystał dośrodkowanie i z bliska wpakował piłkę do siatki. Radomiak ruszył do ataku, ale nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy Piasta. W 40. minucie przypomniał o sobie Leandro, zdobywając wyrównującego gola. Jednak niespełna dwie minuty później Patryk Sokołowski strzelił drugą bramkę dla gości.

Druga połowa należała do Radomiaka. Gospodarza osiągnęli przewagę. Częściej atakowali, wypracowali kilka sytuacji bramkowych. Aktywny w tym meczu Leandro popisał się indywidualną akcją, po której zdobył wyrównującą bramkę. W końcówce radomianie przycisnęli, ale klarownych sytuacji już nie mieli.Skończyło się 2:2, czym beniaminek przedłużył do 10 serię meczów bez porażki; ostatniej doznał 25 września w Mielcu ze Stalą (0:1). Później najpierw trzykrotnie zremisował, następnie wygrał sześć kolejnych spotkań i teraz ponownie podzielił się punktami.