czwartek, 10 października 2024 19:24

Liga MLS - pierwszy triumf New York City FC. Timbers Jarosława Niezgody bez tytułu

Piłkarze New York City FC po raz pierwszy w historii triumfowali w amerykańskiej Major League Soccer (MLS). W finale rzutami karnymi pokonali na wyjeździe 4-2 zespół Jarosława Niezgody Portland Timbers.

W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Nowojorczycy objęli prowadzenie w 41. minucie po bramce Valentina Castellanosa, zaś w doliczonym czasie gry (90+4) wyrównał Felipe Mora. Na boisku był już Niezgoda, który w 84. minucie zastąpił Dairona Asprillę.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w konkursie jedenastek zwyciężył zespół New York City FC.

W historii MLS najwięcej tytułów ma Los Angeles Galaxy - pięć (2002, 2005, 2011, 2012 i 2014 rok). Ekipa Timbers była najlepsza w 2015 roku.