czwartek, 10 października 2024 23:26

Piłkarski PP - awans faworytów do ćwierćfinału

Broniący trofeum Raków Częstochowa, lider ekstraklasy Lech Poznań i mistrz kraju Legia Warszawa awansowały w środę do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. Odpadło Zagłębie Lubin, po porażce 1:2 z pierwszoligową Arką Gdynia.

Najwięcej problemów z uznanych firm miała Legia. Warszawski zespół przegrywał na wyjeździe do przerwy z drugoligowym (trzeci poziom) Motorem Lublin 0:1 po golu doświadczonego Michała Fidziukiewicza.

W 56. minucie efektownym strzałem z dystansu wyrównał jednak Luquinhas, a w 73. trafił z bliska głową - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - 18-letni Szymon Włodarczyk, syn Piotra, byłego piłkarza Legii.

W pierwszej połowie spotkanie przerwano na ponad kwadrans z powodu zadymienia boiska po odpaleniu rac przez sympatyków Motoru.

Przeżywająca jesienią ogromne kłopoty sportowe Legii wygrała po raz drugi z rzędu, po 1:0 z Jagiellonią Białystok w ekstraklasie.

Spotkanie w Lublinie oglądało prawie 15 tysięcy widzów. Trenerem Motoru jest Marek Saganowski, który przez wiele lat bronił barw Legii.

Popis strzelecki w starciu z innym drugoligowcem - Garbarnią Kraków - zademonstrował Lech. Poznaniacy, choć w eksperymentalnym składzie, wygrali na wyjeździe 4:0, a gole strzelili kolejno: Filip Marchwiński, Jakub Banach (samobójcze trafienie), Alan Czerwiński i Radosław Murawski.

Kłopotów z awansem nie miał też Raków. Obrońca trofeum w meczu dwóch drużyn z ekstraklasy wygrał w Niecieczy z Bruk-Betem Termalicą 2:0. Wynik został ustalony już do przerwy. Gole strzelili Fabio Sturgeon i Ben Lederman.

O drobną niespodziankę postarała się znana z dobrej gry w Pucharze Polski pierwszoligowa Arka. Gdynianie zwyciężyli u siebie ekstraklasowe Zagłębie Lubin 2:1, a bohaterem okazał się strzelec obu goli dla gospodarzy Karol Czubak.

Drużyna z Lubina przeżywa sportowy kryzys. To jej czwarta z rzędu porażka, z czego trzy w ekstraklasie.

We wtorek awans do ćwierćfinału wywalczyły trzecioligowa (czwarty poziom) Olimpia Grudziądz oraz beniaminek ekstraklasy Górnik Łęczna.

Na czwartkowy wieczór zaplanowano ciekawie zapowiadający się mecz w Łodzi dwóch utytułowanych klubów - wicelidera 1. ligi Widzewa z Wisłą Kraków.

Spotkanie Piasta z Górnikiem Zabrze zostało odwołane ze względu na zakażenia koronawirusem w drużynie z Gliwic.

Finał Fortuna Pucharu Polski 2021/22 ma się odbyć 2 maja 2022 roku na PGE Narodowym w Warszawie. W puli nagród jest 10 milionów złotych, z czego połowa trafi do zwycięzcy.