czwartek, 10 października 2024 23:21

Liga włoska - gol Zielińskiego, Szczęsny nie uratował Juventusu

Piotr Zieliński zdobył bramkę, a jego Napoli wygrało u siebie z Lazio Rzym 4:0 w meczu 14. kolejki włoskiej ekstraklasy. To czwarty w tym sezonie Serie A gol polskiego piłkarza. Napoli jest liderem tabeli. Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, przegrał u siebie z Atalantą Bergamo 0:1. Goście zwyciężyli na stadionie "Starej Damy" po raz pierwszy od ponad trzech dekad.

Zieliński otworzył wynik w siódmej minucie. Obrońca Lazio wybił piłkę spod nóg Driesa Mertensa, ale dopadł do niej Polak i z około dziesięciu metrów umieścił w siatce. Kolejne dwie bramki Napoli zdobyło jeszcze przed przerwą, a autorem obu trafień był Mertens. Wynik w 85. minucie ustalił Fabian Ruiz.

Napoli tym samym w wielkim stylu uczciło pierwszą rocznicę śmierci Diego Maradony, która dokładnie wypadała trzy dni temu. Przed spotkaniem odsłonięto pomnik legendarnego Argentyńczyka, a piłkarze mieli na koszulkach jego podobiznę.

W tabeli Napoli ma teraz trzy punkty przewagi nad AC Milan, który niespodziewanie przegrał u siebie z Sassuolo 1:3.

Początek meczu nie zwiastował problemów gospodarzy. W 24. minucie prowadzenie dał im Alessio Romagnoli. Do przerwy przegrywali jednak 1:2 - wyrównał Gianluca Scamacca, następnie samobójcze trafienie zanotował Simon Kjaer. W 66. minucie na 3:1 strzelił Domenico Berardi. Milan kończył mecz w dziesiątkę, bo w 77. minucie czerwoną kartką ukarany został Romagnoli.

Jedyną bramkę w meczu Juventusu z Atalantą zdobył w 28. minucie Kolumbijczyk Duvan Zapata. Po jego strzale z kilkunastu metrów polski bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję. Niepokonana od ośmiu meczów Atalanta umocniła się na czwartym miejscu z dorobkiem 28 punktów. Trzeci Inter Mediolan ma o trzy punkty więcej. Juventus ma 21 "oczek" i jest na ósmej pozycji. (PAP)