piątek, 11 października 2024 01:16

Ekstraklasa piłkarska - udany debiut Zielińskiego, przerwana seria Rakowa

Jacek Zieliński udanie zadebiutował w roli trenera piłkarzy Cracovii, gdyż jego zespół wygrał z Rakowem Częstochowa 1:0 w meczu kończącym 15. kolejkę ekstraklasy. Goście nie przegrali 11 poprzednich spotkań.

Zieliński szkoleniowcem "Pasów" został 10 listopada, zastępując Michała Probierza. Drugą przygodę z tym klubem - w 2017 roku zmienił go... Probierz - rozpoczął od zwycięstwa nad niepokonanym od 1 sierpnia i plasującym się dużo wyżej w tabeli Rakowem.

Jedynego gola w 69. minucie uzyskał wprowadzony na boisko niedługo wcześniej Gruzin Otar Kakabadze.

Zespół z Krakowa z 20 punktami awansował na 10. pozycję w tabeli, a ekipa spod Jasnej Góry, która nie zdobyła gola w trzecim spotkaniu z rzędu - ma 26 "oczek" i jest nadal czwarta i ma jeszcze do rozegranie zaległy mecz.

Raków wyprzedzają prowadzący w tabeli Lech Poznań - 32, Lechia Gdańsk - 30 oraz Pogoń Szczecin - 29.

Punkt mniej niż drużyna z Częstochowy ma Radomiak. Beniaminek z Radomia w poniedziałek wygrał na wyjeździe z KGHM Zagłębiem Lubin 2:0 i odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo. Piłkarze trenera Dariusza Banasika są niepokonani od siedmiu kolejek.

Goście prowadzili 2:0 już po 27 minutach gry, a gole zdobyli brazylijski obrońca Raphael Rossi i Karol Angielski.

W drugiej połowie najpierw strzał z rzutu karnego pomocnika miejscowych Filipa Starzyńskiego obronił Filip Majchrowicz, a później Angielski opuścił boisko wskutek czerwonej kartki. 26 minut gry gospodarzy w przewadze liczebnej nie przyniosło efektu.

"Miedziowi", którzy w sześciu ostatnich meczach powiększyli dorobek o dwa punkty, zajmują 13. lokatę.

W trzyzespołowej strefie spadkowej są Warta Poznań - 11 pkt oraz Legia Warszawa i Górnik Łęczna - po dziewięć, przy czym broniąca tytułu drużyna stołeczna ma dwa spotkania zaległe.

Początek 16. serii - w piątek. Najciekawiej zapowiadają się derby Poznania przy Bułgarskiej oraz konfrontacja trzeciej w tabeli Pogoni z wiceliderem z Gdańska.