piątek, 11 października 2024 05:17

El. MŚ 2022 - zwycięstwo USA w meczu na szczycie. Argentyna wciąż niepokonana

Piłkarze USA wygrali z Meksykiem 2:0 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli strefy CONCACAF eliminacji mistrzostw świata 2022. Z kolei Argentyna wygrała na wyjeździe z Urugwajem 1:0 i wciąż jest niepokonana w eliminacjach strefy Ameryki Południowej.

Bramki na stadionie w Cincinnati zdobyli w 74. i 85. minucie meczu Christian Pulisic i Weston McKennie.

W innych spotkaniach 7. kolejki eliminacji Kanada wygrała z Kostaryką 1:0, Honduras przegrał z Panamą 2:3, a Salwador zremisował z Jamajką 1:1.

Trzy najlepsze reprezentacje wywalczą awans do MŚ w Katarze, zaś czwarta rozegra baraż interkontynentalny.

Bramkę dla Argentyny zdobył w 7. minucie Angel Di Maria. Lionel Messi rozpoczął mecz w Montevideo na ławce rezerwowych, a wszedł na boisko dopiero na ostatni kwadrans.

Argentyna jest bardzo blisko awansu na mundial, który zapewniła sobie dzień wcześniej Brazylia, wygrywając u siebie z Kolumbią 1:0.

Do mistrzostw świata w Katarze zakwalifikują się cztery najlepsze zespoły tej strefy. Piąty o awans powalczy w interkontynentalnym barażu.