piątek, 11 października 2024 17:28

Piłkarska LE - niespodziewana porażka Napoli, powrót Milika

Piłkarze Napoli przegrali u siebie ze Spartakiem Moskwa 2:3 (1:0) w meczu Ligi Europy. Występująca w tej samej grupie C Legia Warszawa wygrała w czwartek z angielskim Leicester City 1:0 i jest liderem. Po raz pierwszy od maja na boisku pojawił się w czwartek Arkadiusz Milik.

Włoski zespół objął prowadzenie już po... 11 sekundach meczu, a jednego z najszybszych goli w historii europejskich pucharów zdobył Macedończyk Elif Elmas.

Po pół godziny gry gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Mario Rui ostro zatrzymał Nigeryjczyka Victora Mosesa i usunął go z boiska. Wykorzystała to drużyna rosyjska i w 55. minucie wyrównał Holender Quincy Promes. W 81. minucie Spartak zdobył drugą bramkę, a jej autorem był Michaił Ignatow W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry trzecią bramkę zdobył ponownie Promes. Gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki za sprawą Victora Osimhena.

Napoli, które z kompletem punktów prowadzi w Serie A, doznało pierwszej porażki pod wodzą trenera Luciano Spalettiego.

Poza Legią jeszcze pięć może się pochwalić kompletem punktów. Są to Olympique Lyon (gr. A), Olympiakos Pireus (gr. D), który pokonał na wyjeździe Fenerbahce Stambuł 3:0, a Michał Karbownik był rezerwowym, Crvena Zvezda Belgrad (gr. F), Bayer Leverkusen i Betis Sewilla (gr. G), a także West Ham United (gr. H), który z bramkarzem Łukaszem Fabiańskim w rezerwie wygrał z Rapidem Wiedeń 2:0.

Po raz pierwszy od 23 maja na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, który z powodu kontuzji stracił mistrzostwa Europy oraz początek sezonu 2021/22. Polak wszedł do gry w 60. minucie, a jego Olympique Marsylia zremisował bezbramkowo z Galatasaray Stambuł i jest po dwóch remisach z dwoma punktami trzecia w grupie E.

Z ławki rezerwowych obserwował mecz bramkarz AS Monaco Radosław Majecki. Jego klub zremisował w San Sebastian z Realem Sociedad 1:1 i z czterema punktami jest drugi w grupie B. Prowadzi lepszym  bilansem bramek PSV Eindhoven.