piątek, 11 października 2024 21:21

LM piłkarzy ręcznych - Dinamo Bukareszt - Łomża Vive Kielce 32:29. Nie tak to miało wyglądać

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce przegrali na wyjeździe z C.S. Dinamo Bukareszt 29:32 (12:16) w meczu pierwszej kolejki grupy B Ligi Mistrzów.

Od czwartej minuty i stanu 2:2 zaznaczyła się przewaga gospodarzy, którzy dziewięć minut później wygrywali już 9:4, i to pomimo że jeden z ich zawodników przebywał na karze. Autorem czterech goli w tym okresie był 23-letni Octavian Catalin Bizau, który robił co chciał z dziurawą obroną kielczan.

Goście zabrali się do odrabiania strat - przegrywali już tylko 8:10, jednak kolejna seria błędów spowodowała, że znów mieli pięć trafień mniej (10:15 w 24. min). Na koniec pierwszej połowy znów celnym rzutem popisał się Bizau i ustalił wynik do przerwy - 16:12.

Na ten rezultat złożyła się m.in. słaba postawa w bramce mistrzów Polski Andreasa Wolffa, który obronił zaledwie jeden rzut na 17. Trener Tałant Dujszebajew miał do dyspozycji tylko reprezentanta Niemiec, gdyż drugi golkiper Mateusz Kornecki z powodu grypy żołądkowej był niedysponowany i nie mógł wejść na boisko. Kielczanie nie grzeszyli także skutecznością w ataku, w tym nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

Po przerwie sytuacja na boisku zaczęła się zmieniać od 34. minuty i prowadzenia Dinamo 20:15. Vive wreszcie zaczęło grać swoim rytmem i w 39. min Branko Vujovic doprowadził rzutem z dystansu do wyrównania 20:20.

Końcówka należała jednak do zespołu bukaresztańskiego, który popełniał mniej błędów. W ich ekipie w decydujących momentach wyjątkowo skuteczny okazał się Raul Nantes, który w 54. min zdobył swoją dziesiątą bramkę, podwyższając prowadzenie na 30:28. To głównie dzięki niemu minimalną przewagę utrzymywali gospodarze. Chwilę potem zaliczył 11. trafienie (31:29). Kielczan dobił na sekundy przed końcową syreną Bizau i porażka mistrza Polski na inaugurację rozgrywek LM stała się faktem.

Od sezonu 2015/16 kielczanie tylko raz (cztery lata temu) zwyciężyli w pierwszej kolejce Champions League. W pozostałych pięciu inauguracyjnych spotkaniach cztery razy przegrali i raz zremisowali.