czwartek, 10 października 2024 21:20

Ekstraklasa piłkarska - Lechia Gdańsk nie zwalnia tempa

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali u siebie Ruch Chorzów 2:1 w meczu 10. kolejki ekstraklasy i objęli prowadzenie w tabeli. To było ich trzecie zwycięstwo z rzędu.

Lechia zaczęła mecz od mocnego uderzenia i już po niespełna kwadransie prowadziła 2:0. Na listę strzelców wpisali się Sławomir Peszko i Flavio Paixao. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył z rzutu karnego Rafał Grodzicki. Na więcej "Niebieskich" nie było jednak stać.

- Były momenty, w których mogliśmy podwyższyć wynik, ale i tak uważam, że w przekroju 90 minut zasłużyliśmy na zwycięstwo. Z pewnością było trochę przestojów, które nie powinny nam się przydarzyć, ale z drugiej strony cieszą punkty i miejsce w tabeli - ocenił trener gdańszczan Piotr Nowak, który w piątek przedłużył umowę z Lechią do 30 czerwca 2019 roku.

Kroku Lechii nie dotrzymał zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Przed tą kolejką obie ekipy miały po tyle samo punktów, ale w piątek niecieczanie bezbramkowo zremisowali u siebie z Wisłą Płock.

W pozostałych sobotnich meczach Pogoń Szczecin zremisowała z Górnikiem Łęczna 1:1, a Zagłębie Lubin w takim samym stosunku z Cracovią.

W Szczecinie tuż przed przerwą prowadzenie gościom dał Bartosz Śpiączka, a w 50. minucie wyrównał Rafał Murawski. Natomiast w Lubinie najpierw z gola cieszyli się gospodarze. Na trafienie Łukasza Janoszki odpowiedział Marcin Budziński.

W niedzielę przed szansą na odzyskanie prowadzenia w tabeli stanie Jagiellonia Białystok, która na wyjeździe zagra z Koroną Kielce. W drugim spotkaniu tego dnia Lech Poznań podejmie Arkę Gdynia. 10. seria zakończy się w poniedziałek meczem Piast Gliwice - Śląsk Wrocław.