REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie Dla zdrowia oczu

Dla zdrowia oczu

-

fot.WDnet Studio/pexel.com
fot.WDnet Studio/pexel.com

Gwarancją dobrego wzroku, poza dietą eliminującą stany zapalne (bogatą w antyoksydanty), są specyficzne suplementy. Oto one:

REKLAMA

1. Witamina C
Ten silny antyoksydant pomaga zapobiec uszkodzeniom oczu z powodu gromadzenia się w nich wolnych rodników. Może też opóźnić progresję związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) i obniżyć ciśnienie w oku (związane ściśle z jaskrą), a także obniżyć prawdopodobieństwo rozwoju katarakty.
2. Witamina E
Liczne badania potwierdziły, że – obok witaminy C, cynku i beta-katotenu – witamina E chroni przed zwyrodnieniem plamki żółtej. Ważne, by wybierać suplementy zawierające różne komponenty witaminy E (tokoferole).
3. Cynk
W formie suplementu minerał ten może spowolnić rozwój AMD prawdopodobnie dzięki temu, że zwalcza wolne rodniki, które mogą niszczyć komórki w oku.
4. Borówka czernica (ang. bilberry)
Wyciąg z tego owocu, który jest bliskim krewnym jagody, dostarcza skoncentrowanych związków flawonoidów, które mogą zatrzymać rozwój AMD.
5. Pycnogenol
Ten wyciąg z kory francuskiej sosny morskiej (łac. Pinus pinaster) zawiera proantocyjanidyny, które są korzystne dla oka, ponieważ wspierają naturalną regenerację rodopsyny – światłoczułego barwnika fioletowego, który występuje w pręcikach siatkówki oka i warunkuje widzenie o zmroku.

Dorota Feluś

dorotafelus
Dziennikarka. W Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat. Rodowita krakowianka. Studiowała elektronikę na AGH. Publikowała m.in. w „Gazecie Krakowskiej”, „Tempie”, „Kobiecie i Stylu: magazynie kobiet myślących”, „A’propos”, „Chicago Forum”. Współautorka „Bożego dopingu”. Pasje: drugi człowiek, medycyna holistyczna, tenis ziemny, podróże.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks