Strona głównaDziennik SportowyW play off WNBA zagra powracająca na parkiety Małgorzata Dydek

W play off WNBA zagra powracająca na parkiety Małgorzata Dydek

-

Małgorzata Dydek po półrocznej przerwie spowodowanej narodzinami synka powróciła na koszykarskie parkiety. Polka, która w ostatnim meczu sezonu zasadniczego amerykańskiej ligi koszykarek WNBA zdobyła dla Los Angeles Sparks 4 punkty, wystąpi także w fazie play off.

Dydek w 2007 roku grała w barwach Connecticut Sun (od 2005 roku), a wcześniej przez pięć sezonów w Utah i dwa sezony w San Antonio.

Koszykarki LA Sparks zajęły trzecie miejsce w Konferencji Zachodniej i w play off zmierzą się z Seattle Storm. W ostatnim mecz sezonu zawodniczki Sparks pokonały Seattle 65:48.

Tegoroczny sezon zasadniczy zakończył się sensacyjnie na Zachodzie. W play off zabraknie zarówno mistrza z 2007 roku – koszykarek Phoenix Mercury, które uplasowały się na ostatniej pozycji w tabeli, oraz czterokrotnych zwyciężczyń WNBA – Houston Comets, które nie zakwalifikowały się do walki o mistrzostwo po raz drugi z rzędu.

Faza play off rozpoczyna się 18 września. Z numerem 1. na Zachodzie w pierwszej fazie – półfinałach konferencji – zagra zespół San Antonio Silver Stars. Na Wschodzie najlepszą drużyną była ekipa Detroit Shock. Przed rokiem zawodniczki z Detroit grały w finale WNBA, a dwa lata temu były mistrzyniami. Tabele po sezonie zasadniczym: