Strona głównaDziennik SportowyPuchar UEFA - podsumowanie

Puchar UEFA – podsumowanie

-

Zakończyła się rywalizacja w grupach E-H piłkarskiego Pucharu UEFA. Z rozgrywkami pożegnał się triumfator z poprzedniego sezonu – CSKA Moskwa.

Rosjanie, którzy liczyli na potknięcie głównych rywali zajęli ostatecznie czwarte miejsce w tabeli grupy F. Z awansu cieszyli się natomiast gracze SV Heerenveen, którzy zakończyli tę fazę na trzeciej pozycji. W ostatniej kolejce Holendrzy pokonali u siebie Lewskiego Sofia 2:1. Z grupy F awansowali również Olympique Marsylia oraz Lewski.

Drużyna Marka Saganowskiego – Vitoria Guimaraes, uległa przed własną publicznością Besiktasowi Stambuł 1:3. Pogromcy Wisły Kraków zajęli ostatnie miejsce w tabeli grupy H i odpadli z dalszej rywalizacji. Na osłodę pozostaje honorowe trafienie Saganowskiego w przegranym spotkaniu.

Grupę H wygrali gracze FC Sevilli, a do dalszych rozgrywek awansowali też piłkarze Zenitu St. Petersburg oraz Boltonu Wanderers.

W grupie E obyło się bez niespodzianek. Gracze AS Romy pokonali przed własną publicznością FC Basel 3:1. Oba kluby zdołały wywalczyć awans do kolejnej rundy. W 1/16 finałów zagra również Racin Strasbourg, który awans miał zapewniony wcześniej. W ostatniej kolejce Francuzi zremisowali z Crveną Zvezdą Belgrad 2:2 i wyeliminowali Serbski zespół z dalszej walki o cenne trofeum.

Los wszystkich miejsc premiowanych awansem w grupie G był rozstrzygnięty już w poprzedniej kolejce – w 1/16 finału zagrają Rapid Bukareszt, Szachtar Donieck oraz VfB Stuttgart.

W czwartek rozdysponowanych zostanie siedem pozostałych miejscówek w 1/16 finału. Do drużyn awansujących z rozgrywek grupowych, dołączy osiem zespołów, które zajęły trzecie miejsca w tabelach w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Są to: Club Bruges, FC Thun, Udinese Calcio, OSC Lille, Schalke 04 Gelsenkirchen, Rosenborg Trondheim, Betis Sewilla i Artmedia Bratysława.