Strona głównaDziennik SportowyWydarzenie sportowe w skrócie

Wydarzenie sportowe w skrócie

-

Pięciu skoczków: Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka), Kamil Stoch (LKS Poroniec), Robert Mateja, Wojciech Skupień (obaj TS Wisła Zakopane) i Marcin Bachleda (AZS AWF Katowice), którzy wezmą udział w sobotnio-niedzielnych konkursach w szwajcarskim Engelbergu, wyleci w czwartek samolotem z Krakowa do Zurychu.

Piłkarze brazylijskiego FC Sao Paulo zostali pierwszymi finalistami rozgrywanych w Japonii klubowych mistrzostw świata. W środę w półfinale wygrali w Tokio z zespołem Al-Ittihad z Arabii Saudyjskiej 3:2 (1:1).

Szwajcarka Maya Pedersen, zwyciężając w zawodach w Siguldzie, awansowała na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu świata w skeletonie.

Kristian Ghedina był najszybszy podczas pierwszego treningu przed zjazdem alpejskiego Pucharu świata, który w sobotę odbędzie się w Val Gardenie. W środę Włoch pokonał trasę liczącą 3,446 km w czasie 1.56,56. Ghedina wyprzedził o pół sekundy zwycięzcę ostatniego zjazdu w Val d’Isere – Austriaka Michaela Walchhofera oraz o 0,89 s Szwajcara Ambrosi Hoffmanna.

Justyna Kowalczyk, czołowa polska biegaczka narciarska, której 8 grudnia Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) skrócił roczną dyskwalifikację, wystartuje po raz pierwszy od czasu zawieszenia 17 grudnia w zawodach o punkty FIS w czeskiej miejscowości Horni Misecky.

Wojciech Brzozowski (MOS Era Warszawa) prowadzi po trzech wyścigach odbywających się w Melbourne mistrzostw świata w Formule Windsurfing. W trzecim wyścigu dwukrotny mistrz i wicemistrz świata zajął piąte miejsce, ale wyprzedzający go w klasyfikacji generalnej rywale spisali się gorzej i Polak objął prowadzenie.

W mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów, które na początku maja 2006 roku odbędą się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie wystąpi około trzysta zawodniczek i zawodników.

W miesiąc po zawieszeniu umowy o współpracy między Grupą Lotos S.A. a Polskim Związkiem Narciarskim, do której doszło w połowie listopada, współpraca została wznowiona. W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w środę został podpisany aneks do umowy między PZN a Lotosem, w którym postanowiono, że współpraca będzie kontynuowana. Aneks podpisali prezes zarządu Grupy Lotos S.A. Paweł Olechnowicz i kurator w Polskim Związku Narciarskim Apoloniusz Tajner.

Policja zatrzymała trzech kolejnych stadionowych chuliganów, którzy w maju ubiegłego roku uczestniczyli w zamieszkach podczas drugoligowego meczu piłkarskiego pomiędzy chorzowskim Ruchem a łKS- em łódź. W sumie zatrzymano już ponad 100 osób, a policja zapowiada, że to nie koniec.

Ze startów w rajdowych mistrzostwach świata w sezonie 2006 wycofał się zespół fabryczny Mitsubishi. W przyszłym roku w mistrzostwach FIA WRC będą startowały tylko dwa teamy fabryczne – Ford i Subaru.

Zwolniony przed dziesięcioma dniami z Realu Madryt brazylijski trener piłkarski Vanderlei Luxemburgo wrócił do ojczyzny i będzie prowadził drużynę FC Santos.

Jeden z czołowych polskich kolarzy Sławomir Kohut przebywa w szpitalu śląskim w Cieszynie. We wtorek podczas treningu uległ poważnemu wypadkowi drogowemu w miejscowości Ogrodzona na śląsku Cieszyńskim – poinformowali w środę PAP cieszyńscy policjanci.

Organizatorzy zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie (10-26 luty 2006) stoją przed trudnym zadaniem domknięcia budżetu. Planowany budżet Włoch na 2006 rok nie zawiera bowiem zapowiadanych 40 milionów euro dotacji – donosi turyńska gazeta La Stampa.

Koszykarze Prokomu Trefla Sopot przegrali w Wilnie z Lietuvos Rytas Wilno 69:82 (11:22, 20:19, 17:26, 21:15) w spotkaniu 7. kolejki grupy B Euroligi.

61. edycja kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana omija Pireneje, ale nie zabraknie w niej bardzo trudnych górskich etapów. Wyścig rozpocznie się 26 sierpnia w Maladze, zakończy 17 września, tradycyjnie w Madrycie. łączna długość trasy, podzielonej na 21 etapów, wynosi 3129 kilometrów.

Siatkarze BOT Skry Bełchatów przegrali z EMU RPA Perugia 1:3 (24:26, 29:27, 21:25, 22:25) w meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów.

Francuska firma produkująca opony – Michelin ogłosiła w środę, że po zakończeniu sezonu mistrzostw świata Formuły 1 w 2006 roku wycofa się z udziału w tej prestiżowej rywalizacji.

Były lekarz piłkarskiego klubu Juventus Turyn Riccardo Agricola został w środę uniewinniony przez sąd drugiej instancji z zarzutu podawania w latach 1994-98 zawodnikom niedozwolonych środków – w tym EPO.

Koszykarki Lotosu Gdynia przegrały w meczu ósmej kolejki rozgrywek Euroligi na wyjeździe z MKB Euroleasing Sopron 76:90 (18:22, 19:21, 17:28, 22:19).

Ukrainiec Rusłan Ponomariow i reprezentant Armenii Lewon Aronian walczyć będą w Chanty- Mansijsku na Syberii w finałowym pojedynku szachowego turnieju o Puchar świata.

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków przegrały z Olympic Valenciennes 55:57 (14:20, 14:9, 12:16, 15:12) w meczu 8. kolejki Euroligi grupy C.