Strona głównaDziennik SportowyJuventus Turyn wyeliminowany z Pucharu Włoch

Juventus Turyn wyeliminowany z Pucharu Włoch

-

Zdegradowany do drugiej ligi za udział w aferze korupcyjnej Juventus Turyn odpadł w trzeciej rundzie piłkarskiego Pucharu Włoch, przegrywając w serii rzutów karnych z SSC Napoli 4:5. Po 90 minutach gry i dogrywce był remis 3:3.

Dwie bramki dla Juventusu, któremu oprócz degradacji odebrano tytuł mistrzowski, zdobył Alessandro Del Piero. Trzeciego gola uzyskał Giorgio Chiellini.

Juventus był bliski zwycięstwa 3:2, ale tuż przed końcem dogrywki wyrównał Paolo Cannavaro, młodszy brat występującego jeszcze w poprzednim sezonie w ekipie z Turynu kapitana włoskiej reprezentacji – Fabio.

W prowadzonym przez Francuza Didiera Deschampsa Juventusie zagrali m.in. bramkarz Gianluigi Buffon (nie wykorzystał rzutu karnego), Mauro Camoranesi, Czech Pavel Nedved, Chorwat Robert Kovac czy Bułgar Walery Bożinow.

Mecz beniaminka drugiej ligi z jednym z najsłynniejszych klubów na świecie oglądało 60 tys. widzów.

Z Pucharem Włoch w trzeciej rundzie pożegnały się także m.in. pierwszoligowe Udinese Calcio i Lazio Rzym