REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago “Kaczuszki na Mag Mile” i wirtualne Duck Derby (ZDJĘCIA)

“Kaczuszki na Mag Mile” i wirtualne Duck Derby (ZDJĘCIA)

-

Figurki żółtych kaczuszek, które pojawiły się w centrum Chicago, przypominają o działalności Olimpiad Specjalnych w Illinois. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku odwołano 15. edycję Duck Derby, czyli wyścig gumowych kaczuszek na rzece Chicago. Impreza odbyła się tylko w internecie.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń związanych z organizacją imprez  nie odbył się doroczny wyścig gumowych żółtych kaczuszek na rzece Chicago w centrum miasta.

REKLAMA

W ramach wirtualnego festiwalu Chicago Duck Derby zachęcano do “adopcji” kaczuszki za 5 dolarów.  Z informacji opublikowanych na stronie  chicagoduckyderby.com, wynika, że do piątku wykupiono ponad 73,5 tys. wirtualnych kaczuszek. Dzięki  akcji zebrano ponad 360 tys. dol., które zostaną przeznaczone na konto Olimpiad Specjalnych w Illinois.

Z kolei w ramach akcji pod nazwą “Ducks on the Mag Mile” na reprezentacyjnym odcinku Michigan Ave. w centrum Chicago ustawiono rzeźby kaczuszek wykonane przez niepełnosprawnych chicagowskich artystów. Będą prezentowane także w dzielnicach: Streeterville, River North i Gold Coast.  Pozostaną w nich do 27 września.

Publiczna wystawa sztuki celebruje siłę tego, co ludzie, biznesy i społeczność, mogą osiągnąć, promując zjednoczony świat dla sportowców Olimpiad Specjalnych – podkreślają organizatorzy.

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie – obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady – ruchem sportowym, dedykowanym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Ważnym celem Special Olympics Illinois  jest zwiększenie świadomości społecznej poprzez szerzenie wiedzy na temat możliwości osób z tą formą niepełnosprawności.

(tos)

Zdjęcia: Peter Serocki

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks