REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Będą kary dla biznesów za nieprzestrzeganie restrykcji związanych z koronawirusem

Będą kary dla biznesów za nieprzestrzeganie restrykcji związanych z koronawirusem

-

Biznesy i szkoły w Illinois, które nie stosują się do zaleceń służb zdrowia publicznego dotyczących noszenia maseczek ochronnych i ograniczania zgromadzeń w związku z pandemią koronawirusa, narażają się na wykroczenie i karę grzywny do 2500 dolarów – ogłosił w piątek gubernator J.B. Pritzker.

W związku z rosnącą w naszym stanie liczbą zachorowań na COVID-19, gubernator J.B. Pritzker na piątkowej konferencji prasowej ogłosił nowe przepisy mające na celu skuteczniejsze egzekwowanie obowiązku noszenia masek i przestrzegania ograniczeń dotyczących liczebności zgromadzeń. W ramach tych przepisów, niestosowanie się do zaleceń służb zdrowia publicznego może być wykroczeniem karanym grzywną do 2500 dolarów.

REKLAMA

Noszenie maseczek ochronnych w miejscach komercyjnych, placówkach edukacyjnych i wszystkich miejscach publicznych, gdzie niemożliwe jest zachowanie 6-stopowej odległości obowiązuje w Illinois od 1 maja wszystkie osoby powyżej drugiego roku życia. Wdrażanie tego obowiązku było jednak problematyczne, gdyż brakowało przepisów umożliwiających organom ścigania egzekwowanie go, a jedyną przewidzianą prawem konsekwencją mogło być cofnięcie licencji biznesowej.

Według proponowanych zmian, firma otrzyma dwa ostrzeżenia, zanim zostanie ukarana mandatem za wykroczenie klasy A. W pierwszej kolejności biznesy otrzymają formalne pisemne ostrzeżenie, następnie mogą otrzymać nakaz wyproszenia części klientów i dopiero po wyczerpaniu tych środków firma może zostać ukarana karą grzywny od 75 do 2500 dolarów.

Gubernator zaznaczył, że przepisy nie obejmują osób indywidualnych.

W ostatnich tygodniach w Illinois rośnie liczba zachorowań na koronawirusa. W piątek dobowy bilans nowych przypadków znów przekroczył dwa tysiące. Zarejestrowano też 21 przypadków śmiertelnych.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks