Strona głównaSportTurniej WTA w Rzymie - Fręch awansowała do drugiej rundy

Turniej WTA w Rzymie – Fręch awansowała do drugiej rundy

-

Magdalena Fręch wygrała z Amerykanką Ashlyn Krueger 7:6 (7-2), 6:3 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Następną rywalką Polki będzie rozstawiona z numerem trzecim Amerykanka Coco Gauff.

W światowym rankingu Fręch jest na 55. miejscu, a Krueger na 66. To było ich drugie spotkanie. Polka zrewanżowała się za ubiegłoroczną porażkę w kwalifikacjach imprezy w Indian Wells.

W pierwszym secie obie tenisistki miały problem z wygrywaniem gemów przy swoim serwisie. Często dochodziło do przełamań i ostatecznie potrzebny był tie-break. W nim od stanu 2-2 Fręch zdobyła pięć punktów z rzędu i pierwsza partia padła jej łupem.

W drugiej kontynuowała dobrą grę. Szybko objęła prowadzenie 4:1, a później kontrolowała wydarzenia na korcie. Nie dała się przełamać i ostatecznie wykorzystała czwartą piłkę meczową. Spotkanie trwało dwie godziny i 16 minut.

W Rzymie wystąpią jeszcze dwie Polki – liderka listy WTA Iga Świątek, która wygrała w stolicy Włoch w 2021 i 2022 roku, oraz Magda Linette. Świątek w pierwszej rundzie ma wolny los, a Linette w środę zagra z Chinką Lin Zhu.