REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoChicago gotowe na szczepienia dzieci

Chicago gotowe na szczepienia dzieci

-

Chicago jest gotowe do zaszczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat „niemal natychmiast” – zadeklarowała miejska komisarz ds. zdrowia dr Allison Arwady. To oznacza, że przynajmniej część młodzieży zostanie w pełni zaszczepiona do czerwca. Do tego potrzebna będzie jednak decyzja rządu federalnego.

Miasto przygotowuje szpitale, sieci aptek i swoje własne placówki szczepień masowych na możliwość zaszczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat – powiedziała 6 maja komisarz ds. zdrowia publicznego dr Allison Arwady podczas sesji pytań i odpowiedzi. Zatwierdzenia szczepionki przed Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków można spodziewać się już w najbliższych dnaich – poinformowała agencja Associated Press.

REKLAMA

Arwady zapytana 6 maja o to, jak szybko Chicago wprowadzi szczepionki dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat po dopuszczenia ich do warunkowego użycia, odpowiedziała: „Planujemy to już od dłuższego czasu. (…) Spodziewam się, że następnego dnia po zatwierdzeniu będziemy gotowi do działania”.

Arwady nie powiedziała, czy szczepionki dla nastolatków będą podawane w trybie „walk-ins”, czy też będą wymagały konsulatacji przed podaniem. Wiadomo, że miasto pracuje nad przygotowaniem szpitali dziecięcych, takich jak Lurie Children’s Hospital, do następnego etapu szczepień preparatem Pfizer. Wszystkie prowadzone w Chicago punkty masowych szczepień, oferujące tę szczepionkę, zaczną również przyjmować dzieci w wieku od 12 do 15 lat, kiedy nadejdzie taka możliwość. Wreszcie, wszystkie sieci aptek w mieście zostały poinformowane przez Chicagowski Departament Zdrowia Publicznego, aby były „gotowe do działania” – powiedziała Arwady.

Wiadomo na pewno, że dzieci poniżej 18. roku życia będą się szczepić w obowiązkowej obecności rodzica lub opiekuna.

Do szczepień przygotowuje się również służba zdrowia publicznego powiatu Cook, który rozszerzy godziny pracy punktów masowych szczepień do 8 rano do 8 wieczorem od poniedziałku do piątku i 8 rano do 6 wieczorem w sobotę. Zmiany te wejdą w życie we wtorek we wszystkich placówkach, w których podaje się szczepionkę Pfizer:  Matteson, Triton College, South Suburban College, Des Plaines i Forest Park. Tinley Park, który szczepi tylko szczepionkami Moderna i Johnson & Johnson, będzie nadal pracować od 8:30 do 5:30 od poniedziałku do soboty.

Katarzyna Korza

[email protected]

REKLAMA

2123151260 views

REKLAMA

REKLAMA

2123151277 views

REKLAMA

REKLAMA

2124947597 views

REKLAMA

2123151287 views

REKLAMA

2123151293 views

REKLAMA

2123151297 views