REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoSzefowa COPA ogłosiła rezygnację

Szefowa COPA ogłosiła rezygnację

-

Sydney Roberts, szefowa Cywilnego Biura Odpowiedzialności Policji (Civilian Office of Police Accountability, COPA) zrezygnowała ze stanowiska po trzech latach pracy.

Roberts została wybrana do kierowania COPA przez byłego burmistrza Rahma Emanuela w 2018 r., a w kwietniu tego samego roku jej kandydatura uzyskała zatwierdzenie chicagowskiej Rady Miejskiej.

REKLAMA

„To był ogromny zaszczyt służyć przez te ostatnie trzy lata jako główny administrator COPA” – napisała Roberts w oświadczeniu. „Prowadziłam COPA od samego początku mojej kadencji z pełną świadomością znaczenia nowej agencji w umożliwieniu cywilnego nadzoru nad egzekwowaniem prawa. COPA przyjęła bezprecedensową rolę w pociąganiu do odpowiedzialności organów ścigania poprzez dochodzenia w sprawie użycia siły i innych wykroczeń. Zapewniła też przejrzystość działań śledczych, wyników i danych, jak również wysiłki w celu nawiązania pozytywnych relacji ze wszystkimi społecznościami Chicago”.

COPA została uruchomiona we wrześniu 2017 r., aby zapewnić cywilny nadzór nad Chicagowskim Departamentem Policji (Chicago Police Department, CPD) i badać wszystkie zarzuty dotyczące wykroczeń z udziałem funkcjonariuszy. Jednym z najwyższych priorytetów biura jest prowadzenie dochodzeń w sprawie strzelanin z udziałem chicagowskich policjantów.

Roberts mówi, że była dumna z „zaangażowania biura w przejrzystość” podczas jej kadencji u steru i że odchodzi „z ciężkim sercem”.

„Sydney Roberts kierowała zespołem utalentowanych pracowników w COPA, nowej agencji, która została obarczona kluczową misją, gdy nasze miasto postawiło sobie za cel poprawę systemu odpowiedzialności policji” – napisała w oświadczeniu burmistrz Lori Lightfoot. „Jej zadanie nie było łatwe, nawet w normalnych okolicznościach. Jednak, pomimo wyzwań minionego roku, pozostała skupiona na zwiększeniu odpowiedzialności i przejrzystości w CPD i nawiązała znaczące relacje z członkami społeczności, interesariuszami i co najważniejsze, stronami, na które miała wpływ. Życzę jej wszystkiego najlepszego w jej przyszłych przedsięwzięciach.”

Na razie nie wiadomo, kto zostanie powołany na stanowisko szefa COPA. Finaliści na urząd zostaną wyselekcjonowani przez miejską komisję i spośród nich burmistrz Lightfoot wybierze jedną osobę. Zakończeniem procesu selekcji będzie zatwierdzenie nominata przez Radę Miasta Chicago.

(kk)

REKLAMA

2123154658 views

REKLAMA

REKLAMA

2123154675 views

REKLAMA

REKLAMA

2124950995 views

REKLAMA

2123154685 views

REKLAMA

2123154691 views

REKLAMA

2123154695 views