piątek, 11 października 2024 09:27

LM piłkarzy ręcznych - znakomity mecz Łomży Vive Kielce. PSG bezradne

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce pokonali u siebie Paris Saint-Germain 38:33 (19:14) w meczu 6. kolejki grupy B Ligi Mistrzów. To ich piąte zwycięstwo w tych rozgrywkach. Kolejny pojedynek LM Vive rozegra w Barcelonie 18 listopada.

Znakomita pierwsza połowa w wykonaniu kielczan i umiejętne pilnowanie wyniku w drugiej były kluczem do zwycięstwa nad naszpikowaną gwiazdami - takimi jak Duńczyk Mikkel Hansen czy Francuz Nikola Karabatic - ekipą Paris Saint-Germain. Trzy bramki dla przyjezdnych zdobył obrotowy reprezentacji Polski Kamil Syprzak.

Początek był wyrównany, a oba zespoły nie ustrzegły się błędów. Bramki padały głównie po atomowych rzutach. Lekka przewaga gospodarzy zaznaczyła się między piątą a dziewiątą minutą, kiedy od stanu 5:5 zaliczyli cztery trafienia z rzędu. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się w tym okresie Szymon Sićko, a w międzyczasie obił też poprzeczkę. Skutecznie bronił Andreas Wolff.

W 23. minucie Dylan Nahi przejął podanie rywali i kontrę zakończył skutecznym rzutem, powiększając przewagę Vive do pięciu goli (14:9). Goście w dalszym ciągu mylili się w ataku i niedługo później było już 18:12.

Po przerwie podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa co prawda zaczęli dobrze, bo od gola na 20:14, ale potem stracili trzy bramki z rzędu. Paryżanie nie odpuszczali. W 37. min przewaga Vive stopniała do 21:19. Wtedy jednak gospodarze zwarli szeregi, ich akcje ponownie zaczęły się zazębiać i znów odskoczyli - 25:19 w 40. i 27:20 minutę później. Kwadrans przed końcem po technicznym rzucie Sićki nadal utrzymywała się siedmiobramkowa przewaga (30:23).

Do ostatniej syreny szczypiorniści Łomży Vive nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i wygrali pewnie 38:33.

Po tym sukcesie kielczanie znów przynajmniej na jeden dzień wyszli na prowadzenie w tabeli grupy B. Szanse na zrównanie się z nimi punktami mają broniąca trofeum hiszpańska Barca i węgierski Telekom Veszprem, które zagrają w czwartek.