niedziela, 29 września 2024 18:33

Uniwersytet Illinois już nie taki imprezowy

/a> fot.Google Map

Uniwersytet Illinois, a dokładniej – jego kampus w Urbana-Champaign został w zeszłym roku uznany za najbardziej imprezową szkołę wyższą Stanów Zjednoczonych. W tegorocznym zestawieniu zajął dopiero trzecią pozycję.

“Princeton Review” w rankingu “381 najlepszych uniwersytetów” co roku ocenia amerykańskie uczelnie w 62 kategoriach, opierając się na opiniach 143 tys. ankietowanych studentów. Wśród kategorii, obok poziomu nauczania, wyników sportowych i szans na sukces zawodowy po ukończeniu edukacji, uczelnie oceniane są pod kątem studenckich imprez. Pytania ankieterów dotyczą spożycia alkoholu i substancji odurzających, a także działalności bractw studenckich.

W tegorocznym zestawieniu za najbardziej rozrywkową uczelnię Ameryki respondenci uznali Uniwersytet Wisconsin w Madison. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Zachodniej Wirginii w Morgantown, a trzecią pozycję – ubiegłoroczny zwycięzca rankingu – Uniwersytet Illinois.