sobota, 28 września 2024 18:24

Piłkarskie ME do lat 17 - Polska odpadła w ćwierćfinale

Polskim 17-latkom nie udało się zakwalifikować do półfinału mistrzostw Europy fot. Facebook/Łączy nas piłka

Piłkarze reprezentacji Polski do lat 17 przegrali z Portugalczykami 1:2 (1:1) w ćwierćfinale mistrzostw Europy, które odbywają się na Cyprze.

Biało-czerwoni, prowadzeni przez trenera Rafała Lasockiego, awansowali do ćwierćfinału z drugiego miejsca w swojej grupie - najpierw przegrali z Włochami 0:2, następnie zremisowali ze Szwedami 2:2 i pokonali Słowaków 4:0.

W czwartkowym meczu z Portugalią w Larnace poprzeczka została zawieszona wysoko. Rywale od początku przejęli inicjatywę. Już w 5. minucie gola strzelił Eduardo Felicissimo, ale później - mimo kolejnych okazji - nie umieli pokonać świetnie spisującego się w bramce Mateusza Jelenia. Dwukrotnie w pierwszej połowie trafili w poprzeczkę.

Polscy piłkarze nie mieli takich kłopotów ze skutecznością. W 34. minucie wyrównali po golu urodzonego w Austrii napastnika Michaela Izunwanne. To jego czwarta bramka w turnieju.

Od początku drugiej połowy Portugalczycy ruszyli do ataków, a potwierdzeniem ich przewagi był gol - po odbiciu piłki przed Jelenia - Rodrigo Mory w 59. minucie.

Podopieczni Lasockiego próbowali wyrównać, ale to rywale wciąż stwarzali groźniejsze okazje. Świetnie dysponowany Jeleń obronił m.in. w sytuacji sam na sam, a także kilka strzałów z dystansu.

W końcówce meczu polscy piłkarze osiągnęli sporą przewagę, zepchnęli Portugalczyków do defensywy, lecz wynik już nie uległ zmianie.

Rywalem Portugalii w kolejnej rundzie będzie Serbia, drugą parę tworzą Dania i Włochy.

Półfinały zaplanowano na niedzielę, a finał odbędzie się trzy dni później.