REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka USA ostrzegają linie lotnicze przed bombami w tubkach od past do zębów

USA ostrzegają linie lotnicze przed bombami w tubkach od past do zębów

-

Amerykański resort bezpieczeństwa narodowego ostrzegł w czwartek linie lotnicze latające do Rosji, że terroryści mogą przemycić materiały wybuchowe na pokład samolotów w tubkach od past do zębów.

fot.CJ Gunther/PAP/EPA
fot.CJ Gunther/PAP/EPA

Ostrzeżenie trafiło do przewoźników oferujących bezpośrednie loty na terytorium Federacji Rosyjskiej, w tym tych, którzy latają z USA – powiedział przywoływany przez Associated Press anonimowy urzędnik ministerstwa. Tłumaczył też, że tak ukryte ładunki mogą zostać złożone w trakcie lotu lub po przylocie na olimpiadę.

Departament bezpieczeństwa narodowego tłumaczył jednak, że “nie ma informacji o konkretnym zagrożeniu dla kraju w tym momencie”. W oświadczeniu zaznaczył, że “regularnie dzieli się informacjami z partnerami krajowymi i zagranicznymi, w tym tymi, którzy mają związki z wydarzeniami międzynarodowymi, takimi jak igrzyska olimpijskie w Soczi”.

W Stanach Zjednoczonych bezpośrednie loty do Rosji oferują tylko amerykańska Delta oraz rosyjskie Aerofłot i Transaero. Przeloty czarterowe do Rosji, w tym do Soczi, oferują linie United Airlines, będące oficjalnym przewoźnikiem amerykańskiej reprezentacji na olimpiadzie zimowej.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks