REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Biden: do końca maja będą szczepionki dla każdego dorosłego Amerykanina

Prezydent Biden: do końca maja będą szczepionki dla każdego dorosłego Amerykanina

-

Prezydent Joe Biden powiedział we wtorek, że Stany Zjednoczone do końca maja będą miały wystarczającą liczbę szczepionek, by zaszczepić wszystkich dorosłych Amerykanów. To o dwa miesiące szybciej od dotychczasowych planów.

“Jesteśmy teraz na dobrej drodze, aby zapewnić wystarczającą liczbę szczepionek dla każdego dorosłego w Ameryce do końca maja” – zadeklarował Biden w przemówieniu w Białym Domu. Możliwe to będzie dzięki współpracy firmy Merck z producentem jednodawkowych szczepionek Johnson & Johnson, przy której pomagać będzie administracja.

REKLAMA

Biden zastrzegł, że przed osiągnięciem masowej odporności Amerykanów czeka wiele pracy. Przy zwiększonej podaży szczepionek wyzwanie stanowić będzie utworzenie nowych punktów, w których ludzie będą mogli otrzymać zastrzyki.

Biden wezwał Amerykanów do zachowania czujności – częstego mycia rąk, zachowywania dystansu oraz noszenia maseczek. Gubernatorzy Teksasu oraz Mississippi, Greg Abbot i Tate Reeves ogłosili jednak zniesienie obowiązku zakrywania twarzy w miejscach publicznych w ich stanach.

Po dopuszczeniu w weekend do użytku w USA jej szczepionki przeciwko Covid-19 firma Johnson & Johnson rozpoczęła w dystrybucję blisko 4 mln dawek swojego preparatu. Preparat ten wymaga jedynie jednej dawki i nie wymaga przechowywania w zamrażarkach, co pozwoli znacznie usprawnić proces szczepień.

Johnson & Johnson to trzecia szczepionka z “zielonym światłem” władz USA po tych Pfizera/BioNTech oraz Moderny. Na początek w Stanach Zjednoczonych dostępne będzie około 4 mln dawek tego preparatu, do końca marca 20, a do końca czerwca liczba zapewnionych przez Johnson & Johnson dawek sięgnąć ma 100 mln.(PAP)

REKLAMA

2129141649 views

REKLAMA

REKLAMA

2129141663 views

REKLAMA

REKLAMA

2130937983 views

REKLAMA

2129141673 views

REKLAMA

2129141676 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129141680 views