REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKomisja Senatu poparła Williama Burnsa na stanowisko dyrektora CIA

Komisja Senatu poparła Williama Burnsa na stanowisko dyrektora CIA

-

We wtorek Senacka Komisja Wywiadu jednogłośnie poparła zgłoszonego przez prezydenta Joe Bidena na stanowisko dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej byłego dyplomatę Williama Burnsa .

Przewodniczący komisji senator Mark Warner powiedział po głosowaniu: „ponadpartyjne głosowanie na korzyść ambasadora Burnsa jest świadectwem niekwestionowanych kwalifikacji kandydata do tej roli, długiego doświadczenia w sprawach bezpieczeństwa narodowego i godnego pochwały zaangażowania w służbę publiczną”.

REKLAMA

Warner powiedział, że ma nadzieję, że cały Senat „podejmie decyzję o zatwierdzeniu ambasadora Burnsa bez zbędnej zwłoki”.

Podczas przesłuchania przed komisją Burns, były ambasador w Rosji i były zastępca sekretarza stanu, powiedział, że postrzega konkurencję z Chinami – i przeciwdziałanie ich „wrogiemu, drapieżnemu” przywództwu – jako klucz do bezpieczeństwa narodowego USA.

W trakcie przesłuchania Burns powiedział, że gdyby był prezydentem amerykańskiego college’u lub uniwersytetu, zaleciłby zamknięcie Instytutów Konfucjusza – finansowanych przez Pekin kampusowych centrów kulturalnych, które wielu członków Kongresu postrzega jako narzędzia propagandowe.

„Po spotkaniu z ambasadorem Burnsem uważam, że rozumie on naturę chińskiego zagrożenia i innych, przed którymi stoi nasz naród” – oświadczył republikański senator Marco Rubio.

Podczas przesłuchania Burns powiedział komisji, że inne „znane” zagrożenia pochodzą ze strony Rosji, Korei Północnej i Iranu. Jako poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych wymienił również zmiany klimatyczne, globalne problemy zdrowotne i zagrożenia cybernetyczne.

Wśród kwestii związanych z Rosją, którymi Burns i inni szefowie wywiadu mają się zająć na wczesnym etapie administracji Bidena, jest dochodzenie w sprawie niedawnych ataków hakerskich na rząd USA oraz prywatne i lokalne sieci danych. (PAP)

REKLAMA

2129135283 views

REKLAMA

REKLAMA

2129135298 views

REKLAMA

REKLAMA

2130931618 views

REKLAMA

2129135308 views

REKLAMA

2129135311 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129135315 views