REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPolska opiekunka oskarżona o wyłudzenie spadku

Polska opiekunka oskarżona o wyłudzenie spadku

-

Rodzina zamożnego farmaceuty, który po śmierci zostawił w spadku majątek o wartości 13 mln. dol swojej polskiej opiekunce i jej córce, złożyła pozew przeciw kobiecie. Elżbieta Sztuka został oskarżona przez krewnych Josepha Bogena o nakłonienie91-latka do zmiany testamentu. Sprawę opisał dziennik New York Post. 

fot. O sprawie Elżbiety Sztuki pisze dziennik New York Post

REKLAMA

Jak ustalili dziennikarze gazety, 60-letnia obecnie Elżbieta Sztuka właściciela Boghen Pharmacy poznała w 2006 roku. Imigrantka z Polskie zajęła się 86-letnim wdowcem, sprzątając jego apartament, przygotowując posiłki, płacąc rachunki i dotrzymując towarzystwa. Częstymi bywalcami w mieszkaniu Joe Bogena byli córka Sztuki, Karin Michoński i jej narzeczony Michael Wallerstein.

Sędziwy farmaceuta zmarł w 2011 roku w wieku 91 lat. Żona Bogena nie żyła już od 20 lat, para nie miała dzieci. Kiedy ujawniona została ostatnia wola staruszka, krewni zmarłego – wśród nich dzieci jego bratanków i siostrzenic – zostali poinformowani, że testament Josepha Bogena został w ciągu ostatnich pięciu lat czterokrotnie zmieniony, i że luksusowy apartament przy 1108 Park Avenue został przekazany przez nieboszczyka jego polskiej opiekunce. Nieruchomość została w kwietniu tego roku sprzedana przez nową wlaścicielkę za 13 milionów dolarów.

Adwokat Michael Friedman w imieniu rodziny zmarłego złożył w sądzie pozew podważający ostatnią wolę farmaceuty przekonując, że Elżbieta Sztuka wykorzystała fakt, iż Bogen miał problemy z pamięcią, nie był w pełni władz umysłowych i doprowadziła do korzystnej dla siebie zmiany testamentu.

fot. Facebook - Karin Michoński i jej narzeczony Michael Wallerstein

Z dokumentacji medycznej szpitala Mount Sinai, gdzie leczył się Bogen wynika, że w 2010 roku stwierdzono u niego starczą demencję.

Według dziennika New York Post, Sztuka zadbała także o przyszłość swej córki i jej narzeczonego. Karin Michoński przez dłuższy czas za darmo mieszkała w jednym z mieszkań należących do Bogena. 91-latek w testamencie zapisał przyszłemu zięciowi Sztuki, Michaelowi Wallersteinowi farmę w Wallkill w stanie Nowy Jork o wartości 245 tys. dolarów oraz dwukondygnacyjny apartament w Nowym Jorku. Jego wartość szacowana jest na 332 tys. dolarów.

Elżbieta Sztuka odrzuca oskarżenia, że zmanipulowała staruszka i nakłoniła go do sporządzenia korzystnego dla niej testamentu. Gdyby Joseph Bogen nie zostawił ostatniej woli, cały majątek trafiłby w ręce jego żyjących krewnych, którzy teraz zamierzają walczyć o spadek przed sądem.

KM (na podst. New York Post)

 

7 KOMENTARZE

 1. W sumie byl bedzietny ,i nalezala sie czesc majatku opiekunce bo byla z nim do konca ,niz dalszej rodzinie co nalezalo im sie wszystko na zlotej tacy ,za nic tylko za to ze nazywali sie rodzina ,ale znajac zycie nigdy ich przy nim nie bylo i jednego co chcieli to szybkiego po nim spadku ,ech samo zycie ,tak samo powinna dostac czesc opiekunka jak i rodzina skoro nie posiadal wlasnych dzieci .

 2. skoro rodzina nieinteresowala sie jak chorowal to i teraz niech zyja swoim zycie . a gdzie byli jak ta kobieta sie zajmowala czekali tylko na smierc , a jak sie dowiedzieli to teraz rodzina i majatek dlanich niby z jakiej racji .Sztuka trzymam kciuki za powodzenie nieoddaj ani $

 3. Sztuka niech tez wezmie adwokata i niech sie szarpia, a dziadek glupote zrobil, ze przepisal czesc majatku dla corki Sztuki i tego chlystka, powinien wszystko opiekunce zostawic, wtedy rodzina mialaby mniejsze szanse na wygranie procesu.

  • Zaraz zaraz ludzie.
   Jeżeli według Mariano, Bruno to Koziołek, Koziołek to Klim, Klim to Adam, Adam to Edyta a Edyta to Bruno, z kolei według tych wymienionych i jeszcze Anonymusa Mariano to ja, ja to Kłapouch, Kłapouch to Matołek, a według mnie Rumuno to to samo co Italiano, z kolei Mariano to Yur, a Yur to kicia albo Bruno to ja, wychodzi więc na to, że wszystkie komentarze pisze jedna tylko osoba.
   I Admin na to pozwala?

REKLAMA

2117899445 views

REKLAMA

2117899585 views

REKLAMA

REKLAMA

2119695946 views

REKLAMA

2117899674 views

REKLAMA

2117899748 views

Straszna tarta chałwowa

Chopinowski powiew normalności

Czy młodzi odchodzą?

Czemu kłamie?

REKLAMA

2117899815 views