Strona głównaSportTytuł mistrzowski NBA dla Los Angeles Lakers

Tytuł mistrzowski NBA dla Los Angeles Lakers

-

Drużyna Los Angeles Lakers pokonała w czwartek w 7-mym meczu finałów NBA Boston Celtics 83:79. Tym samym „Jeziorowcy” zdobyli 16. mistrzostwo NBA wygrywając po raz drugi z rzędu. Sukces z ubiegłego roku powtórzył także sam Kobe Bryant, który po raz drugi został najbardziej wartościowym graczem finałów (MVP).

Boston Celtics dostali swoją szansę – „Celtowie” prowadzili przez niemal 3 i pół kwarty.

Jednak najbardziej dramatyczna i zacięta walka o najcenniejsze trofeum koszykarskie rozegrała się w ostatniej kwarcie, kiedy to koszykarze z miasta Aniołów ruszyli do ataku.

Kibice ze Staples Center w Kalifornii nie mogli narzekać na brak emocji. W ostatnich minutach as Lakersów pokazał klasę i doprowadził drużynę do ostatecznego triumfu. Kobe Bryant zdobył 23 pkt, z czego 10 w ostatniej kwarcie. Zaliczył również 15 zbiórek i 2 asysty. Nieoceniony okazał się, grający w drużynie zaledwie od dwóch lat, Hiszpan Pau Gasol, który zdobył 19 punktów, zaliczył 18 zbiórek, 4 asysty i 2 bloki. Świetny mecz rozegrał także Ron Artest – być może najlepszy od kiedy występuje z drużyną Lakersów.

Pomimo, iż skuteczność rzutów z gry „Jeziorowców” była niska i wyniosła zaledwie 32,5 proc., gra na tablicach uratowała sytuację – Lakersi zaliczyli łącznie 53 zbiórki, Boston Celtics – 40.

Najlepiej w drużynie Celtów zagrali Rajon Rondo, który zdobył 14 pkt., zaliczył 8 zbiórek i 10 asyst oraz Paul Pierce.

„Jeziorowcy” w tym roku szczególnie cieszą się zdobytym tytułem, gdyż w 2008 roku przegrali w finałach z Boston Celtics, którzy przegrywali wówczas kolejne swoje mecze.

Dla trenera drużyny Lakersów Phila Jacksona to już 11. tytuł mistrzowski w karierze i 5. z Los Angeles.