Strona głównaSportTurniej WTA w Madrycie - Agnieszka Radwańska odpadła w 1. rundzie

Turniej WTA w Madrycie – Agnieszka Radwańska odpadła w 1. rundzie

-

Agnieszka Radwańska przegrała z Dominiką Cibulkovą w jedenastu meczach po raz czwarty fot.Marijan Murat/EPA

Rozstawiona z numerem pierwszym Agnieszka Radwańska przegrała ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą 4:6, 7:6 (7-3), 3:6 w niedzielnym meczu 1. rundy tenisowego turnieju WTA w Madrycie.

To było jedenaste spotkanie tych tenisistek i czwarte zwycięstwo Cibulkovej. Słowaczka blisko pokonania Polki była w marcu w Indian Wells. Wówczas Radwańska obroniła piłkę meczową i odwróciła losy meczu. Tym razem nie udało jej się tego dokonać.

Mecz trwał dwie godziny i 37 minut, a tenisistki często nie wykorzystywały atutu własnego podania. Pierwszego seta Cibulkova wygrała 6:4, a o wyniku drugiego decydował tie break. Lepiej zaczęła go Słowaczka, która wygrała dwie pierwsze piłki. Później koncertowo grała Polka i wyrównała stan meczu. W decydującej partii znów jednak lepsza była Cibulkova.

Radwańska nie jest jedyną faworytką, która już pożegnała się z turniejem w stolicy Hiszpanii. Wcześniej w niedzielę odpadła rozstawiona z numerem drugim Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber, która przegrała z Czeszką Barborą Strycovą 4:6, 2:6.

Rywalkom nie sprostały także grająca z „siódemką” Włoszka Roberta Vinci oraz rozstawiona z numerem dziewiątym Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.