REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportMityng Pedro's Cup - polscy lekkoatleci w głównych rolach

Mityng Pedro’s Cup – polscy lekkoatleci w głównych rolach

-

 

fot.Kerim Okten/EPA
Kamila Lićwinko wygrała konkurs skoku wzwyż i izyskała minimum na MŚ w Portlandfot.Kerim Okten/EPA

Zwycięstwo Michała Harytyka, który w konkursie pchnięcia kulą pokonał m.in. Tomasza Majewskiego i uzyskał najlepszy w tym roku wynik na świecie 21,35 było największą niespodzianką XII Międzynarodowego Mityngu Pedro’s Cup w Łodzi. Większość polskich lekkoatletów udanie rozpoczęła olimpijski sezon.

REKLAMA

Najbardziej zadowolony po zawodach w Atlas Arenie był wicemistrz kraju Haratyk (AZS AWF Kraków), który o 61 cm poprawił rekord życiowy. Jego osiągnięcie to trzeci w historii tej konkurencji w Polsce wynik, po Tomaszu Majewskim (AZS AWF Warszawa) – 21,95 i Edwardzie Sarulu – 21,68.

– To był świetny konkurs. Cieszę się, że tak daleko pchali Polacy, bo takiej rywalizacji w naszej konkurencji jeszcze nie było. W kuli jesteśmy drugim mocarstwem po Amerykanach. Dla mnie to jest nowa sytuacja, ale i dodatkowa mobilizacja- powiedział Majewski, który zajął trzecie miejsce (20,09). Drugi był 18-letni Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Koszalin) – 20,58 (rekord życiowy).

Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) – podobnie jak przed rokiem – zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż. Wynik 1,97 to także minimum na halowe mistrzostwa świata w Portland (17-20 marca), gdzie będzie bronić tytułu.

– Taki był mój cel przed zawodami w Łodzi i udało mi się go osiągnąć. Po tym skoku bardzo mi ulżyło – zaznaczyła rekordzistka Polski, która okazała się lepsza od aktualnej mistrzyni Europy Hiszpanki Ruth Beitii (1,94). Trzecia była Urszula Gardzielewska-Domel (AZS AWF Wrocław) – 1,88.

W Łodzi bardzo dobrą formę potwierdziła Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory). W biegu na 60 m uzyskała swój drugi najlepszy czas w karierze – 7,15, tylko o 0,02 gorszy od rekordu kraju, który pobiła tydzień temu w Luksemburgu. 18-letnia sprinterka podkreśliła, że „to jeszcze nie jest jej ostatnie słowo”. Ze względu na przygotowania do igrzysk olimpijskich w Rio rezygnuje ze startu w HMŚ.

Reprezentant Polski triumfował też w konkursie skoku o tyczce. Piotr Lisek (OSOT Szczecin) uzyskał 5,67 – tyle samo co Brazylijczyk Thiago Braz i Czech Michal Balner, ale najszybciej zaliczył wcześniejszą próbę. Pozostali Polacy – Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) skoczył 5,57 i zajął piątą pozycję, a Robert Sobera – 5,47 i był szósty.

Na trzecim miejscu w konkursie skoku wzwyż został sklasyfikowany Sylwester Bednarek (RKS Łódź) – 2,20. Zgodnie z oczekiwaniami triumfował w nim reprezentant Kataru – Mutaz Isha Barshim (2,24), ale podopieczny polskiego trenera Stanisława Szczyrby przyznał, że taki wynik go nie satysfakcjonuje.

W pozostałych konkurencjach triumfowali zagraniczni zawodnicy. W biegu na 60 m Kubańczyk Yunier Perez – 6,53, a na 60 m przez płotki – Białorusinka Alina Tałaj – 7,97 i Kubańczyk reprezentujący Hiszpanię Orlando Ortega – 7,52.

Z trybun łódzkiej hali lekkoatletów dopingowało osiem tysięcy kibiców. Z przebiegu zawodów zadowoleni byli organizatorzy imprezy.

– O poziom organizacji mityngu nie obawialiśmy się, bo sami o to dbaliśmy, ale wyniki zawsze są niewiadomą, bo taki jest sport. Okazało się, że polscy lekkoatleci nie zawiedli, odgrywali główne role i uzyskali świetne wyniki, jak Michał Haratyk czy Ewa Swoboda – podsumował imprezę jej dyrektor Sebastian Chmara.

W zawodach rywalizowali również niepełnosprawni sportowcy, m.in. Karolina Kucharczyk, Michał Derus, Maciej Lepiato. Przed południem w tej samej arenie o medale Fundacji Caroline B. LeFrak w Młodym Pedro’s Cup walczyło około 150 uczniów w wieku 10-12 lat. Najlepsza – podobnie jak przed rokiem – okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 z Gorzowa Wielkopolskiego.

Mityng Pedro’s Cup po raz drugi odbył się w Łodzi, gdzie po przeprowadzce z Bydgoszczy do programu zawodów włączono konkurencje biegowe. Podpisana pod koniec 2014 roku umowa na organizację imprezy w Atlas Arenie obowiązuje jeszcze w przyszłym roku, ale obie strony wyrażają chęć jej przedłużenia na kolejne lata.

(PAP)

REKLAMA

2091112612 views

REKLAMA

2091112911 views

REKLAMA

2092909370 views

REKLAMA

2091113192 views

REKLAMA

2091113338 views

REKLAMA

2091113482 views