REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportME 2021 - Prusik: brak Grosickiego może robić wrażenie

ME 2021 – Prusik: brak Grosickiego może robić wrażenie

-

Waldemar Prusik, komentując powołania selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Paulo Sousy na mistrzostwa Europy przyznał, że nie ma praktycznie żadnych wielkich niespodzianek. “Może robić wrażenie brak Kamila Grosickiego, ale nie dał podstaw, aby go powołać” – dodał.

Prusik przyznał, że analizując powołania Sousy zwrócił przede wszystkim uwagę na brak Grosickiego, ale zaraz dodał, iż można się tego było spodziewać.

REKLAMA

„Może robić wrażenie brak Kamila, ale nie dał on podstaw, aby go powołać, bo w ogóle nie grał w klubie i to od dłuższego czasu. Widać, że Sousa nie chce nikogo powoływać za zasługi. Można więc powiedzieć, że brakuje doświadczonego zawodnika, który był wiele razy powoływany, grał już na Euro, ale poza tym wielkich nieobecnych nie ma. Kto miał być powołany, ten został” – skomentował były kapitan reprezentacji Polski.

Analizując natomiast kadrę Sousy pod względem, kto w niej się znalazł, Prusik stwierdził, że zaskoczeniem może być Przemysław Płacheta.

„Sytuacja Płachety i Grosickiego w klubie jest podobna, ale jednak ten pierwszy coś tam grał. Poza tym jest młodszym zawodnikiem i być może Sousa patrzy już przyszłościowo. Ale i tak mi się wydaje, że skrzydłowi sobie u Portugalczyka nie pograją za wiele, bo zamierza on ustawić reprezentację w systemie z trzema obrońcami i dwoma wahadłowymi. Tak przynajmniej, moim zdaniem, wynika z powołań” – skomentował.

Prusik powiedział, że Sousa wyraźnie dopasował powołania do wspomnianego właśnie systemu i będzie ustawiał zespół tak, jak to było w meczach eliminacji mistrzostw świata z Węgrami i Anglią.

„W środku zagrają Bednarek, Piątkowski i pewnie Glik. Bo mam nadzieję, że już nie przyjdzie trenerowi do głowy, aby posadzić Glika na ławce rezerwowych. On jednak swoim doświadczeniem i ograniem daje bardzo dużo reprezentacji. Na wahadłach pewnie będą ustawieni Bereszyński i Rybus. Oby tylko obyło się bez kontuzji, bo inaczej będziemy mieli problem. Zwłaszcza jeżeli chodzi o defensywę, bo w tej formacji chyba w tej chwili sytuacja jest najtrudniejsza” – dodał.

Według byłego kapitana reprezentacji Polski największym wygranym powołań jest Jakub Świerczok, który jeszcze do niedawna nie był w ogóle brany pod uwagę.

„Kontuzja Piątka spowodowała, że znalazło się jedno miejsce wolne i wskoczył w nie Świerczok. Ale to dobry napastnik. Umie się znaleźć w polu karnym i, jak to się mówi, potrafi z niczego coś zrobić. Ma też strzał z dystansu, potrafi zdobyć gola zza szesnastki, ale przede wszystkim groźny jest w polu karnym. Potrafi się przepchnąć z obrońcą, nie boi się walki, taki zadziorny piłkarz może się tej reprezentacji przydać” – podsumował Prusik.

(PAP)

REKLAMA

2123156714 views

REKLAMA

REKLAMA

2123156731 views

REKLAMA

REKLAMA

2124953051 views

REKLAMA

2123156741 views

REKLAMA

2123156747 views

REKLAMA

2123156751 views