Strona głównaSportLiga niemiecka - remis Bayernu w klasyku w Dortmundzie

Liga niemiecka – remis Bayernu w klasyku w Dortmundzie

-

Piłkarze Bayernu Monachium prowadzili do 74. minuty 2:0 na wyjeździe z Borussią Dortmund w szlagierze 9. kolejki Bundesligi, ale ostatecznie zremisowali 2:2. Lider Union Berlin i wicelider SC Freiburg swoje mecze rozegrają w niedzielę.

Odwieczni rywale do sobotniego „Klassikera” przystępowali po udanych występach w Lidze Mistrzów. Borussia wygrała na wyjeździe z Sevillą 4:1, natomiast monachijczycy rozbili u siebie Viktorię Pilzno 5:0.

Przez większość meczu w Dortmundzie wydawało się, że goście wywiozą trzy punkty. W 33. minucie gola dla Bayernu strzelił Leon Goretzka, a krótko po przerwie prowadzenie mistrzów Niemiec podwyższył Leroy Sane.

Końcówka meczu należała jednak do BVB. W 74. min kontaktową bramkę zdobył Youssoufa Moukoko.

„Gdy Bayern myślał, że zrobił wystarczająco dużo, aby wygrać mecz, 17-letni Moukoko rozpoczął dramatyczną końcówkę spotkania” – napisała agencja Reutera.

Kwadrans później za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić francuski skrzydłowy Bayernu Kingsley Coman, a osłabiony Bayern w 90+5. minucie stracił zwycięstwo. Gola na wagę remisu dla gospodarzy strzelił sprowadzony latem do Borussii doświadczony Francuz Anthony Modeste.

W sześciu ostatnich spotkaniach w Bundeslidze Bayern odniósł tylko jedno zwycięstwo.

Zwycięzca meczu w Dortmundzie awansowałby – przynajmniej na jeden dzień – na pozycję lidera, a tak Bayern pozostał na trzecim, zaś Borussia na czwartym miejscu (po 16 pkt).

Na prowadzeniu z dorobkiem 17 pkt są Union Berlin i Freiburg, które grają wyjazdowe mecze w niedzielę. Lider zmierzy się z VfB Stuttgart, a Freiburg z Herthą Berlin.

W sobotnie popołudnie Robert Gumny zdobył gola dla FC Augsburg, który zremisował z VfL Wolfsburg 1:1. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie. W bramce gospodarzy zabrakło tym razem z powodu kontuzji Rafała Gikiewicza, a w ekipie „Wilków” do 69. minuty występował Jakub Kamiński.