Strona głównaSportLiga angielska - kolejny hat-trick Haalanda, Arsenal wciąż liderem

Liga angielska – kolejny hat-trick Haalanda, Arsenal wciąż liderem

-

Piłkarz Manchesteru City Erling Haaland popisał się hat-trickiem w drugim meczu z rzędu, a mistrz Anglii pokonał u siebie beniaminka Nottingham Forest 6:0 w 5. kolejce ekstraklasy. Liderem z kompletem zwycięstw jest Arsenal, który wygrał w Londynie z Aston Villą 2:1.

W historii Premier League nikt nie miał tak szybko strzelonych dwóch hat-tricków jak Haaland. 22-letni Norweg, sprowadzony tego lata z Borussii Dortmund, potrzebował na to zaledwie pięciu meczów. Poprzednim rekordzistą był Senegalczyk Demba Ba, który dokonał tego w… 21 spotkaniach.

Haaland trafił w środę do siatki w 12., 23. i 38. minucie, a dzieła zniszczenia beniaminka dopełnili Portugalczyk Joao Cancelo (50.) i Argentyńczyk Julian Alvarez (65. i 87.). Norweski napastnik, który trzy gole strzelił także w sobotnim meczu z Crystal Palace (4:2), ma już dziewięć goli – to rekord po pięciu kolejkach rozgrywek.

„Na razie jest nieźle, nie narzekam” – zażartował Haaland na antenie BT Sport. „Staraliśmy się dzisiaj kontynuować to, co robiliśmy w drugiej połowie z Crystal Palace. Przed nami wiele meczów, najważniejsze jest to, żeby grać tak dalej i cieszyć się tym” – dodał.

„The Citizens” zgromadzili 13 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli. Na czele z dwoma „oczkami” więcej jest Arsenal, który odniósł piąte ligowe zwycięstwo z rzędu (szóste, licząc koniec poprzedniego sezonu). Tym razem okazał się lepszy od Aston Villi dzięki bramkom brazylijskich Gabrielów: Jesusa (30.) i Martinellego (77.). Honorową bramkę dla gości strzelił ich rodak Douglas Luiz (74.).

W barwach Aston Villi całe spotkanie rozegrał Matty Cash.

Zwycięstwo odniósł także wicemistrz kraju Liverpool, który jednak przesądzającą o wygranej bramkę zdobył dopiero w ósmej doliczonej minucie drugiej połowy. „The Reds” pokonali u siebie Newcastle United 2:1. Dla gości bramkę zdobył debiutant – Szwed Alexander Isak (38.), a wyrównał Brazylijczyk Roberto Firmino (61.). Wynik ustalił po zamieszaniu w polu karnym Portugalczyk Fabio Carvalho. Liverpool awansował na piąte miejsce z ośmioma punktami.

Punkty zgubili w środę piłkarze Tottenhamu Hotspur. „Koguty” zremisowały w derbach Londynu na stadionie rywali z West Ham United 1:1 i są na trzecim miejscu z 11 punktami. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał bramkarz Łukasz Fabiański.

W czwartek na zakończenie tej kolejki zamykająca tabelę ekipa Leicester City podejmie Manchester United.